Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballVitík po Teplicích: Zájem o mě je, ale nemám nic na stole

Vitík po Teplicích: Zájem o mě je, ale nemám nic na stole

Martin Vitík v Teplicích otevřel skóre a po zápase tak zavítal do novinářské zóny. Sparta nakonec i přes srovnání Teplic zvládla výhrou 4:1 a v novém ročníku české nejvyšší soutěže je tak stále 100%. Sparta navíc uvítala na hřišti navrátilce Kairinena s Preciadem.

Vitík pomohl Spartě k výhře v Teplicích

Stále existuje šance, že Letnou opustí

Nabídku ale na stole nemá

Vitík otevřel skóre a poté rozdával úsměvy

Sparta celý 1. poločas dobývala obranu domácího celku a nemohl přes ní najít jakoukoliv cestu. K otevření skóre tak letenskému celku pomohl až rohový kop ve 47. minutě. Na centr se vyšplhal Jaroslav Zelený, na brankové čáře míč zastavil jeden z obránců, nedokázal ho však odvrátit a míč do sítě dotlačil právě Vitík.

„V první chvíli jsem viděl, že Jarda Zelený vracel po rohovém kopu balon. Snažil jsem se ho hledat a jít k němu co nejblíže. Viděl jsem, že teplický hráč je na brankové čáře a že mu to dost trvá. Takže jsem tušil, že když zrychlím a dotlačím ho, může z toho něco být. A to se i stalo,“ popisuje branku její autor.

Teplice poté skóre srovnali zásluhou Jaroslava Harušťáka, který je jen o rok starší než sparťanský obránce. Srovnaný stav ovšem netrval příliš dlouho, hned za minutu si totiž míč vyměnil Jan Kuchta s Lukášem Haraslínem a druhý jmenovaný poslal Spartu opět do vedení. Spartě se tak podařilo bleskově odpovědět.

Podle Vitíka bylo hodně důležité, že se Pražanům podařilo odpovědět hned po 75 vteřinách. „Měli bychom si toho vážit, že umíme takto skvěle reagovat. Od tohohle momentu jsme zápas zvládli s přehledem,“ usmívá se Vitík. Sparťanský mladík je také rád za 100% bilanci letenských i přesto, že sestava hodně rotuje.

O mladého obránce mělo během letní přestávky zájme hned několik evropských klubů. Médiami prolétla jména klubů jako Neapol a jiných italských celků, Vitík však svou budoucnost zatím neřeší: „Zájem o mě je, ale jelikož nemám nic na stole, nemusím se tím zaobírat. Samozřejmě kdybych na stole měl něco konkrétního, tak bychom si nad tím sedli, ale momentálně se můžu soustředit jen na Spartu.“

Návrat Kairinena s Preciadem

Kaan Kairinen je jedním z klíčových mužů Sparty. Po zlomenině mu byla předpovídána pauza až půl roku, jak dlouho chyběl? 2 a půl měsíce. Neuvěřitelně rychlé vyléčení finského záložníka. Proti Teplicím naskočil na 21 minut a pomalu se tak dostává opět do tempa.

„Jsme moc rádi, že je zpátky. Teď jsou to nějaké tři měsíce, péče našich fyzioterapeutů a lékařů pomohla. On sám na sobě pracoval a dělal vše pro to, aby se dostal co nejdříve zpátky. V naší hře je velmi důležitým hráčem,“ chválil si Vitík Fina.

Do zápasu se zapojil také Angelo Preciado, který doteď odpočíval po náročné Copa America. Ekvádorský obránce odehrál na jihoamerickém turnaji plnou porci minut, krom prodloužení čtvrtfinálového duelu s Argentinou.

Za turnaj si tak připsal 360 minut během kterých se nezapsal do statistik gólem, asistencí ani kartami. Kolem pravého obránce navíc bylo hodně rušno na přestupovém trhu, prozatím však zůstává ve Spartě.

Zdroj: Sport.cz, Chance liga