Čtvrtek, 24 října, 2024
DomůSportFootballVitík: Je to nepříjemné, dostali jsme bůra na City. Samozřejmě víme, že...

Vitík: Je to nepříjemné, dostali jsme bůra na City. Samozřejmě víme, že jsou jinde než my, ale pořád to nemůžu přijmout

Martin Vitík je jedním ze stěžejních členů sestavy pražské Sparty. Proto nebylo překvapením, že nechyběl v základní sestavě na Manchesteru City, kam Sparta dorazila v rámci třetího utkání ligové fáze Ligy mistrů. Sparta padla vysoko 0:5 a ačkoliv se takový výsledek před zápasem očekával, Vitík s ním smířený stále ještě není.

Sparta padla na City 0:5

Vitík lituje vstupu do zápasu

Stoper věří v lepší zítřky

Manchester City je jedním z nejlepších týmů světa. Běhají v něm hráči jako Erling Haaland, Kevin De Bruyne či Bernardo Silva. A právě s tímto týmem se ve středu utkala pražská Sparta, mistr české nejvyšší soutěže posledních dvou sezon.

Výsledek? Očekávatelný – 0:5. Ačkoliv se Sparta probojovala mezi elitu a může si užívat zápasy Ligy mistrů, na ten nejvyšší level zkrátka mít nemůže. Soupeř jí celou dobu tlačil a ačkoliv se snažila vzdorovat, neměla v podstatě žádnou šanci na úspěch.

Na Etihad Stadium vkročila s nejsilnější možnou sestavou a jejím cílem bylo uhrát dobrý výsledek, i kdyby to znamenalo prohrát o pár branek. K tomu nebylo vůbec daleko, ale nakonec z toho byl nepříjemný debakl. Ten ale na City dostávají i mnohem věhlasnější celky.

Vitík o zápasu na City

„Je to nepříjemné, dostali jsme bůra na City. Ať už hrajete s kýmkoli, nechcete takhle prohrávat. Samozřejmě víme, že jsou jinde než my, ale pořád to nemůžu přijmout. Věříme, že to otočíme, že si z toho vezmeme pozitiva. Můžeme se z toho hodně věcí naučit,“ řekl po zápase stoper Sparty Martin Vitík.

Jeho tým inkasoval hned na startu, když nechal proniknout Phila Fodena do šestnáctky a ten levačkou střelou k zadní tyči překonal brankáře Petera Vindahla, který z této situace byl viditelně rozčarovaný.

„Nepříjemný start, takhle jsme do toho určitě nechtěli vstoupit. Když dostanete takhle brzy gól, je to vždycky nepříjemné, ať hrajete jakýkoli zápas. Pak jsme se z toho oklepali a první poločas jsme odbojovali a dobře odpracovali,“ dodal.

Ačkoliv Sparta poté do konce poločasu už neinkasovala, ve druhé půli dostala tři góly během deset minut a bylo definitivně po zápase. „Je to nepříjemné. Cítíte, že už v podstatě nemáte šanci s tím výsledkem něco udělat. Jak to tam rychle padalo, tak bylo vidět, že jsou jinde,“ zakončil Vitík.

Už v neděli se Sparta představí na stadionu Viktorie Plzeň v rámci ligy, poté ji čeká domácí trojboj. Prvně vyzve v poháru Zbrojovku Brno, poté v lize narazí na rivala z Baníku Ostrava a v neposlední řadě přijede na Ligu mistrů Brest.

Zdroj: AC Sparta Praha, Livesport