Čtvrtek, 19 září, 2024
DomůSportFootballVinícius zase čelil rasistickým urážkám! Nepřijatelné, zastal se Ancelotti své hvězdy. Kapitán...

Vinícius zase čelil rasistickým urážkám! Nepřijatelné, zastal se Ancelotti své hvězdy. Kapitán Realu navrhl přísnější tresty

Real Madrid v sobotu večer v rámci pátého kola španělské nejvyšší soutěže porazil Real Sociedad 2:0. K zisku plného počtu bodů přispěl také Vinícius Júnior, jenž v druhém poločase proměnil penaltu. Při oslavě gólu předvedl gesto, kterým chtěl umlčet fanoušky domácích. Ti na něj totiž při rozcvičce pokřikovalo, zastal se ho i trenér Carlo Ancelotti.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Real Madrid v sobotu večer v rámci pátého kola LaLigy změřil síly s Realem Sociedad. Po poločase zůstalo skóre bezbrankové, ovšem v druhém dějství si hosté vybojovali dvě penalty, díky kterým nakonec zvítězili poměrem 2:0.

V 58. minutě se nejprve prosadil Vinícius Júnior, když proměnil první pokutový kop. K exekuci toho druhého se v 75. minutě postavil Kylian Mbappé, přičemž stejně jako jeho kolega z ofenzivy byl úspěšný.

Kromě vítězství Realu se však v neděli a v pondělí odpoledne rozebírala ještě jiná věc. Pro doplnění – Bílý balet totiž v úterý sehraje zápas Ligy mistrů proti Stuttgartu, načež trenér Carlo Ancelotti se při té příležitosti vrátil k událostem ze soboty.

Vinícius totiž svůj gól oslavil gestem vůči fanouškům Realu Sociedad. Ti na něj podle španělských médií před zápasem pokřikovali.

„To, co se Viníciusovi v průběhu let stalo, je neúnosné. Dokážu pochopit bučení na soupeře, ale urážky během rozcvičky jsou nepřijatelné,“ řekl Ancelotti na tiskové konferenci, jehož slova ocitoval také server beIN SPORTS.

Ancelotti se zastal své hvězdy, přidal se k němu také kapitán Carvajal

Ancelotti vyzval všechny, aby se méně soustředili na Viníciuse a více na dění na stadionech. Také poznamenal, že cílem takového chování fanoušků je destabilizovat psychiku hráče, protože je na hřišti výraznou hrozbou.

Dani Carvajal se svým trenérem souhlasil a navrhl přísnější tresty pro ty, kteří se dopouštějí rasistických výlevů.

„Jako kapitán Realu Madrid se důrazně stavím proti jakýmkoli rasovým urážkám v naší lize a fotbale. Musíme zavést přísnější protokoly, abychom tyto problémy vymýtili,“ dodal Carvajal.

Zdroj: LaLiga, beIN SPORTS, Football Espaňa