Středa, 23 října, 2024
DomůSportFootballVinícius právem míří za Zlatým míčem. Kouč Ancelotti na jeho adresu po...

Vinícius právem míří za Zlatým míčem. Kouč Ancelotti na jeho adresu po vysoké výhře nad Dortmundem nešetřil chválou

Vinícius Júnior pomohl hattrickem k výhře 5:2 nad Dortmundem. Brazilský křídelník tak ukázal, že je hlavním tahounem Bílého baletu směrem do ofenzivy. Carlo Ancelotti na jeho adresu nešetřil chválou. Italský manažer však také zmínil, že byl jeho tým v úvodním poločase nedůrazný a myslel si, že výhra přijde sama.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Vinícius je velmi produktivní v Lize mistrů

Brazilec velmi pravděpodobně vyhraje Zlatý míč, který se uděluje 28. října

Carlo Ancelotti si uvědomuje, kde v utkání s Dortmundem nastal problém v 1. poločase

Vinícius si zápasy v Lize mistrů užívá

Brazilec je čím dál tím častěji spojován se Zlatým míčem za rok 2023. Kromě vyhraných duelů má toto spojení ještě jeden důvod, a to především zvládání těžkých zápasů v Lize mistrů a produktivita v nich. Netřeba zmínit, že Vinícius skóroval i v květnovém finále, právě proti Dortmundu.

Během minulé sezony milionářské soutěže zapsal brazilský kouzelník v 10 zápasech 6 branek a 5 asistencí. Pohledem do nedávné historie uvidíme, že Brazilec rozsekl i finále proti Liverpoolu v roce 2022. Křídelník Realu Madrid má na svém kontě v posledních 37 zápasech Ligy mistrů 36 gólů a asistencí, žádný jiný hráč není tolik produktivní.

„Vini vyhraje Zlatý míč. Ne za to, co předvedl dnes. Ocenění vyhraje za výkony, kterými nám pomohl k titulu v Lize mistrů a LaLize. Tyto 3 góly mu ovšem mohou pomoci k dalšímu Zlatému míči,“ nešetřil chválou Ancelotti.

Ancelotti tým chválil, ale i kritizoval

„V úvodním poločase jsme hráli bez jakékoliv intenzity, očekávali jsme, že vítězství přijde samo. Byli jsme ustrašení. Sice jsme byli celkem dobře organizovaní, ale nepresovali jsme a Dortmund měl na míči klid. Máme dobré atributy k presování, tohle se nesmí stávat,“ popsal úvodní poločas hrůzy italský stratég. Dortmund se ujal vedení poté co během 2 minut vstřelil 2 branky.

„Ve druhém poločase jsme už měli daleko větší intenzitu a hráli jsme ve velmi dobrém tempu. Takto bychom měli začít, ne že budeme čekat až dostaneme 2 góly a pak začneme hrát,“ uvědomuje si hlavní rozdíl Ital. Trenér Los Blancos také přiznal, že jeho tým musí najít balanc, který přinese dobré tempo v obou částech hry.

Ancelotti zřejmě smýšlí jinak než ostatní manažeři. Podle Itala herní projev není o nastaveném systému, jelikož jsou to právě hráči, o kterých to je, jestli budou herní styl dodržovat nebo ne. Hráčský přístup a jejich smýšlení v tomto směru řadí Ancelotti úplně nejvýš.

Právě u ostatních trenérů můžeme často vidět, že když hráč nedodrží systém, je kritizován a pravděpodobně bude i prodán, trenér Realu si z toho však příliš velkou hlavu nedělá.

Lucas Vázquez byl podepsaný pod oběma góly soupeře. U prvního gólu laxně přišel o míč, u druhé branky nejprve ztratil míč na soupeřově polovině a poté vypustil zakončujícího hráče Dortmundu. Nakonec však právě španělský obránce vstřelil vítězný gól. „Občas strádá směrem dozadu, především díky jeho špatné poziční hře. Vstřelil však gól, který nás dostal do vedení a vyhrál nám tak zápas,“ zhodnotil jeho zápas Ancelotti.

Zdroj: UEFA, Real Madrid CF