Sobota, 5 října, 2024
DomůSportFootballViktoria Plzeň zvládla první kolo proti nováčkovi z Dukly a vyhrála 3:1....

Viktoria Plzeň zvládla první kolo proti nováčkovi z Dukly a vyhrála 3:1. Druhá půle se mi vůbec nelíbila, zhodnotil Koubek

Nový ročník české nejvyšší soutěže, Chance Ligy, odstartoval v pátek večer. V sobotu byl na programu zápas Viktorie Plzeň s loňským vítězem druhé ligy, Duklou Praha. Ta vstoupila do zápasu s respektem, což pro ni znamenalo inkasování dvou branek. Jak utkání prvního kola zhodnotili trenéři Miroslav Koubek a Petr Rada?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

První půle se Dukle vůbec nepovedla

Před koncem dokázali Pražané akorát snížit

Koubek nebyl spokojený s výkonem v druhé půli, Rada s góly v první

Dukla hrozila až na konci první půle

Plzeň už od začátku držela míč a Pražany k ničemu nepouštěla. Tato aktivita se vyplatila v 19. minutě. Kapitán plzeňského týmu Lukáš Kalvach rozehrál roh a přesně našel stopera Sampsona Dweha, který hlavou poslal míč nechytatelně k tyči.

Viktoriáni ale nezvolnili a útočili nadále. Po půl hodině hry si ve vápně skvěle převzal míč Červ, kterého neopatrným skluzem fauloval Jakub Hora. Sudí ihned ukázal na penaltový puntík. Pokutového kopu se ujal nejlepší střelec Plzně z loňské sezony, Pavel Šulc. Ten poslal brankáře Hrušku na opačnou stranu a Plzeň vedla 2:0.

Dukla se tak do šancí začala dostávat až před koncem prvního poločasu. V největší příležitosti se ocitl Lukáš Matějka, který po spoluhráčově skvělém sklepnutí hrudníkem vystřelil z voleje. Jeho střela ale pouze orazítkovala levou tyč Jedličkovy brány.

Plzeň v druhém poločase zvolnila

Domácí se snažili navázat na svůj tlak ze závěru prvního poločasu, nic podstatného ale nevyprodukovali, a tak se hra trochu uklidnila. Až v 68. minutě se znovu rozvlnila síť branky Dukly, když si po centru srazil míč do vlastní brány Jan Peterka.

Svěřenci Petra Rady to ale nechtěli vzdát a ujali se míče. Tato změna se projevila v 77. minutě, když si Jedlička musel připsat první zákrok utkání. Jakub Zeronik poslal do pokutového území centr, který ale nikdo ze spoluhráčů netečoval a Jedlička tak míč směřující do branky musel vytáhnout na roh.

Aktivita Pražanů se naplno vyplatila devět minut před koncem. Po jednoduché akci se k balonu ve vápně dostal nedávno střídající Filip Špatenka a s nutnou dávkou štěstí dostal míč do branky. Vypadalo to ale, že gól nebude kvůli ofsajdu platit. Po asi tří minutovém zkoumání ale rozhodčí gól uznal a stav se měnil na 1:3.

Koubek nečekal jednoduchý zápas, Rada neměl co vytknout

Další gól už žádný z týmů nepřidal a Plzeň si tak připisuje prví tři body do tabulky Chance Ligy. „Vůbec to není jednoduché, roztlačit tu káru po přípravě, a obzvlášť na půdě nováčka, u kterého jsme věděli, že bude velice motivovaný. Takže jsem spokojený,“ řekl trenér Miroslav Koubek.

„Čtyřicet minut, možná pětatřicet, jsme excelovali, pak jsme ale udělali několik špatných rozhodnutí a zbytečných ztrát míče a dali jsme Dukle ještě před půlí naději, že se dá hrát. Hráli velice bojovně, nepříjemné mužstvo. Byly okamžiky, kdy jsme neměli utkání úplně pod kontrolou. Naštěstí jsme si pomohli třetím gólem, ale druhá půle se mi vůbec nelíbila,“ hodnotil zápas a výkon svých svěřenců Koubek.

„Pořád jsme drželi 0:0, dostali jsme ze standardky gól, což je úplně zbytečné. Pak jsme dostali druhý a neměli jsme už co ztratit. Myslím, že tam byl klíčový moment, když jsme proměnili tu šanci do tyčky, kdy jsme se vrátili zpátky do hry,“ hodnotil Petr Rada, kouč Dukly.

„Měli jsme v druhém poločase šance. Kdybychom byli trochu důraznější v tom zakončení, tak jsme možná mohli vstřelit ještě jednu branku. Ale nesmíme zapomenout, že jsme hráli proti asi jednomu z nejkvalitnějších týmů ligy. Tohle je tým top trojky. Samozřejmě jsme věděli, že se dá hrát s každým, ale ta kvalita je na straně Plzně,“ uznává Rada.

Zdroj: Chance Liga, FC Viktoria Plzeň, FK Dukla Praha