Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Tak tohle se často nevidí! Mladý talent Jihlavy neskutečně zazdil obrovskou...

Vysočina Jihlava sehrála v pátek odpoledne v rámci sedmého kola druhé nejvyšší soutěže zápas v Prostějově. Ten se už od začátku vyvíjel lépe pro domácí, hosté nakonec podlehli 1:2. Obří šanci na srovnání však měl v posledních momentech zápasu mladý útočník Michal Smutný, jenž až neskutečně netrefil prázdnou bránu.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Vysočina Jihlava sehrála v pátek odpoledne utkání sedmého kola Chance Národní Ligy

Na hřišti Prostějova však padla 1:2

Jihlavu mohl v závěru zápasu zachránit Michal Smutný, který však ve vyložené šanci trestuhodně netrefil prázdnou bránu

Vysočina Jihlava prožívá velmi neklidný start do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže. Na úvod totiž podlehla Zbrojovce Brno 0:2. Poté sice doma remizovala s Vyškovem 1:1, na konci července ovšem schytala debakl 0:4 od B-týmu Sparty.

Odčinit to svěřenci kouče Davida Oulehly mohli o několik dní později, avšak na svém stadionu pouze remizovali s Táborskem 1:1.

Následovala prohra 1:3 s olomouckým béčkem a domácí remíza 2:2 s Líšní. V onom posledním šestém kole to byl právě mladý útočník Michal Smutný, který Jihlavě v posledních minutách nastaveného času zajistil alespoň bod.

A podobný scénář se opakoval také v sedmém kole, v rámci kterého Jihlava zavítala na hřiště Prostějova. Ten se ve 28. minutě díky Jakuba Habusty dostal do vedení, do konce poločasu však ještě stačil vyrovnat Justin Araujo-Wilson.

V 88. minutě to však byl znovu Habusta, který Prostějovu vrátil jednobrankové vedení. V posledních okamžicích nastavení druhé půle to pak mohl být opět teprve osmnáctiletý Smutný, jenž mohl podruhé za sebou zachránit Vysočině alespoň bod za remízu.

Smutný netrefil prázdnou bránu, Jihlava odjela z Prostějova bez bodu

Jenže se tak nestalo. Z centru do pokutového území přitom vznikl vskutku pořádný závar, míč pak Smutnému přistál na kopačky přímo před prázdnou bránou. Zbývalo jej jen dopravit do sítě. Co se však následně stalo, na to se podívejte sami.

🙈🤯 Co se to stalo? Minulý týden zachránil Michal Smutný v poslední minutě Jihlavě remízu, dnes takové štěstí neměl. 📺 Buďte s námi blíž sportu a sledujte fotbal na #SPORTYTV pic.twitter.com/lu4qqEVdQp— SPORTY TV (@sportytvcz) August 23, 2024

Jihlava tedy po sedmi kolech a se ziskem pouhých tří bodů figuruje na poslední příčce tabulky Chance Národní Ligy. Na patnácté Táborsko ztrácí jeden bod, na čtrnáctou rezervu Sigmy Olomouc už má dvoubodové manko.

Naopak Prostějov obývá klidnou šestou příčku, když za sedm kol získal devět bodů. Druhé nejvyšší soutěži momentálně vévodí Zlín, jenž má po šesti zápasech na kontě 16 bodů a kladné skóre 8:1.

Zdroj: Chance Národní Liga, X – Sporty TV