Úterý, 8 října, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Tak tohle je pořádný bizár! Rozhodčí v zápase německé ligy odpískal...

Druhá německá nejvyšší soutěž má za sebou kompletní víkendový program osmého kola. A právě to přineslo hned několik kuriozních situací, zejména v zápase Magdeburgu proti Fürthu. Rozhodčí Bastian Dankert nařídil dvě velmi zajímavé penalty.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Druhá Bundesliga má za sebou kompletní víkendový program osmého kola

Zápas Magdeburgu proti Fürthu přineslo dvě velmi kuriozní situace

Rozhodčí Bastian Dankert totiž nařídil dvě vskutku velmi zajímavé penalty

Tak tohle se jen tak nevidí. Zápas druhé Bundesligy mezi Magdeburgem a Fürthem přinesl dvě velmi kuriozní situace. Ta první se stala už v patnácté minutě, kdy brankář hostí Nahuel Noll poslal míč pro Gideona Junga.

Obránce Fürthu zůstal v domnění, že jeho týmu byl přiznán kop od branky. Ve skutečnosti však míč zůstal ve hře a rozhodčí Bastian Dankert neměl jinou možnost než ukázat na penaltový puntík.

K exekuci penalty se tak postavil Mohammed El Hankouri, jenž však tuto příležitost nejprve sice nevyužil, z dorážky ale nakonec dostal míč do sítě.

O tři minuty později se za Magdeburg prosadil také Martijn Kaars a upravil tak skóre na 2:0. Jenže v závěru prvního poločasu přišel další kuriozní moment. Když se Roberto Massimo blížil k pokutovému území, byl sražen Jeanem Hugonetem.

Daniel Heber z Magdeburgu si instinktivně myslel, že rozhodčí Dankert nařídil volný přímý kop a sebral míč rukama, ale ukázalo se, že tomu tak není. Byla to tedy další neodvratná penalta, kterou Julian Green uklidil do pravého dolního rohu.

Nařídit penaltu za to, že hráč vezme míč do ruky v domnění, že se ještě nerozehrálo nebo se hra přerušila, je celkem kuriózní, ale stane se.Ale aby se to stalo dvakrát během poločasu? Něco takového se povedlo včera v zápase 2. Bundesligy. 😂pic.twitter.com/jqSqa1Wvk7— Sporťák (@SportakCZ) October 7, 2024

Fürth si z Magdeburgu odvezl bod za remízu

A Fürth si nakonec přece jen odvezl z Magdeburgu alespoň bod za remízu 2:2. V 75. minutě se totiž trefil Noel Futkeu a zařídil tak svému bodu remízový výsledek. Magdeburg je tak po osmi kolech se ziskem šestnácti bodů na druhé příčce tabulky druhé Bundesligy.

Fürth naproti tomu s deseti body figuruje až na desátém místě, bod z Magdeburgu je pro něj tedy velmi cenný. Druhé německé lize po osmi kolech vévodí Fortuna Düsseldorf se 17 body.

Zdroj: Bundesliga, X