Čtvrtek, 24 října, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Špatný start pro Spartu! Citizens se už ve třetí minutě dostali...

Pražská Sparta měla ve středu večer na programu jeden z nejtěžších zápasů této sezóny. Zavítala totiž na Etihad Stadium, a to v rámci třetího kola ligové fáze Ligy mistrů. Anglický klub se pak už ve třetí minutě dostal do vedení, když se poměrně lehce prosadil Phil Foden.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pražská Sparta měla ve středu večer na programu jeden z nejtěžších zápasů této sezóny

V rámci třetího kola ligové fáze Ligy mistrů se na Etihad Stadium střetla s Manchesterem City

Úřadujícího anglického mistra poslal ve třetí minutě do vedení Phil Foden

Že to bude až extrémně těžká zkouška musel vědět každý, co má dočinění nejen se samotným pražským klubem, ale také obecně s českým fotbalem. Vždyť Manchester City v nové sezóně ještě neprohrál. A to jak v Premier League, tak na půdě evropských pohárů.

V domácí soutěži v současné době figuruje na druhém místě, když z osmi zápasů nasbíral 20 bodů. Suverénnější je pouze Liverpool s 21 body a skóre 15:3.

Tři body za Citizens pak svou dva mančafty – Arsenal a Aston Villa. V rámci Premier League úřadující anglický mistr ztratil body zatím jen dvakrát, a to v pátém kole na hřišti Arsenalu (2:2) a v šestém kole pro změnu na půdě Newcastlu (1:1).

V Lize mistrů pak Citizens též jednou ztratili, a to tentokrát doma proti Interu (0:0). Nebýt tohoto remízového výsledku, byli by na Etihad Stadium doposud stoprocentní. Další ztrátu klub z Manchesteru ve středu večer nechce dopustit, Pep Guardiola tak poslal do hry vskutku silnou sestavu.

Do prostoru mezi tři tyče se postavil Stefan Ortega. Obranou čtveřici vytvořili Rico Lewis, John Stones, Manuel Akanji a Nathan Aké. Roli defenzivního záložníka od začátku zápasu plnil Ilkay Gündogan, který měl před sebou Bernarda Silvu a Matheuse Nunese.

Foden už ve třetí minutě poslal Manchester City do vedení

Ofenzivní trojici nepřekvapivě tvořili Savinho, Erling Haaland a Phil Foden. A právě poslední jmenovaný se už na konci druhé minuty dostal do velké šance, přičemž poměrně bezproblémově otevřel gólový účet utkání. Jeho gól si můžete prohlédnout ve videu níže.

Manchester i nadále dostával Spartu pod velký tlak, další možnost si Foden vytvořil o několik minut později. Obrovskou šanci zaznamenal také hvězdný Haaland, Peter Vindahl ale vytáhl opravdu brilantní zákrok. Citizens měli velký tlak až do 25. minuty.

V dalších pěti minutách se dopředu dostala také Sparta, ovšem žádná vyložená příležitost z toho nebyla. Po půlhodině hry tak trvá stav 1:0 pro Manchester City.

Zdroj: UEFA, Nova Sport