Sobota, 12 října, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Skvělý vstup do zápasu s Albánií! Ve druhé minutě otevřel gólový...

Česká reprezentace se v pátek večer představila v pražské epet ARÉNĚ, kde přivítala nevyzpytatelnou Albánii. Výběr trenéra Ivana Haška vstoupil do zápasu na výbornou, neboť již ve druhé minutě otevřel gólový účet Tomáše Chorý.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Tomáš Chorý vstřelil gól již ve druhé minutě

Česká reprezentace vyhrála první poločas proti Albánii 1:0

Qazim Laci nastoupil na Letné v roli hostujícího hráče

Po nezdaru na evropském šampionátu, kde česká reprezentace ze zápasů s Portugalskem, Gruzií a Tureckem vybojovala pouze jeden bod, přišla blamáž v Gruzii. Úvodní zápas Ligy národů se svěřencům trenéra Ivana Haška vůbec nevydařil a prohrál 1:4. Následně si spravil chuť alespoň domácí výhrou proti Ukrajině.

Na říjnový reprezentační sraz vůbec nebyl nominován Patrik Schick, který v poslední době za Leverkusen v poslední době příliš nenastupuje. Jeho místo naopak zaujmul Jan Kliment, který je s devíti přesnými zásahy nejlepší střelec Chance Ligy. Do národního týmu se vrátil také Jan Bořil, zkušený obránce Slavie se dokonce objevil v základní sestavě.

Také Albánie má na svém kontě po dvou zápasech tři body. Družina brazilského trenéra Sylvinha zvítězila proti Ukrajině, načež sehrála vyrovnanou partii s Gruzií. O jediný gól zápasu se ale v 71. minutě postaral Giorgi Kochorashvili.

Skvělý vstup do zápasu

O velmi pikantní souboj se jednalo pro osmadvacetiletého středopolaře Qazima Laciho, jenž na Letné hrává domácí zápasy se Spartou. Ani on ale nezabránil domácímu celku ve skvělém nástupu do utkání.

Již ve druhé minutě totiž otevřel skóre Tomáš Chorý, pro útočníka Slavie šlo o třetí branku v reprezentačním dresu. V pokutovém území si skvěle udělal prostor a zkušenému brankáři Thomasi Strakoshovi svou pohotovou střelou nedal šanci na reakci.

Expresní zásilka doručena! 🎯 Tomáš Chorý hned ve třetí minutě uklidil míč do albánské brány. ⚽ Česko –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Albánie 1:0. 🦁 pic.twitter.com/LuIfGZw7yP— ČT sport (@sportCT) October 11, 2024

I nadcházející minuty se odehrávaly v poměrně velkém tempu, do zajímavých pozic se dostali Lukáš Provod či Václav Černý. Druhý gól se jim ale bohužel nepodařilo přidat.

To platí také o šanci autora první branky ze závěrečných minut. Po velmi dobré kombinaci se ocitl sám před albánským brankářem, svůj střelecký pokus však poslal nad bránu. Češi si v prvním dějství vytvořili solidní tlak a několik šancí.

Naproti tomu Albánie se zatím do hry příliš nedostala. A to doufejme, že bude platit i nadále. Český tým tak proti pátečnímu soupeři vyhrál první poločas 1:0.

Zdroj: ČT sport, X