Čtvrtek, 26 září, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Parádní volej Chytila aneb Perfektní žolík Jindřicha Trpišovského

Dva ligové zápasy zvládl na výbornou, vstřelil jeden gól, přesto Mojmíra Chytila Jindřich Trpišovský v Razgradu využil tak, jak na něj sázel v začátcích po přestupu. A reprezentační útočník se uvedl rychlým gólem po příchodu z lavičky.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Chytil skóroval v minulých třech zápasech dvakrát

Matěj Jurásek udeřil poprvé v sezoně

Spolu s Conradem Wallemem byl překvapením v sestavě

Sešívaní šli do zápasu bez velké opory a možná obránce s nejlepší formou. Igoh Ogbu nemohl do zápasu zasáhnout kvůli zranění hlavy, které si přivodil v prvním poločase víkendového šlágru Chance Ligy s Plzní (3:0).

V sestavě Ogbua nahradil David Zima a zdaleka neměl tak dobrý vstup do utkání. Respektive celá defenziva měla problém se zachycováním rychlých hráčů Ludogorce, velkou možnost domácí zahodili kolem desáté minuty.

Sešívaní přesto dobrý nástup Ludogorce ustáli, i když další nebezpečná střela okolo 20. minuty znovu jen těsně minula levou tyčku. Brankář Antonín Kinský ani tentokrát zasahovat vůbec nemusel.

Slavii v podstatě opravdu vysvobodil až gól, který přišel z kopačky Matěje Juráska. Do té doby nevýrazný rychlík si ve vápně počínal zkušeně, balón uklidil podél hlavy gólmana bulharského týmu.

Tým pak působil mnohem lépe. Druhý gól mohl zasadit Conrad Wallem, ale neproměnil velkou možnost. To Jan Bořil se po výměně stran radoval, avšak ofsajdové postavení ho stálo zápis do gólové listiny.

V 65. minutě každopádně sešívaní slavili regulérně, parádním volejem se po rohovém kopu blýskl Mojmír Chytil. Na hřišti přitom nebyl ani deset minut, když nahradil hroťáka Tomáše Chorého.

Slavia Praha si tak v prvním zápase ligové fáze Evropské ligy jde pro první vítězství. Druhý český zástupce hraje ve čtvrtek, Viktoria Plzeň zavítá na hřiště Eintrachtu Frankfurt.

Zdroj: Nova Sport, X