DomůSportFootballVIDEO: Hrdina Václav Černý. V dresu Rangers předvedl další skvělý výkon a...

Český reprezentant hrající v zahraničí a ve skvělé formě? Upřímně, už je to nějaká chvíle, co jsme něco takového viděli. Nyní to však můžeme o jednom hráči říct. Václav Černý se totiž v dresu Rangers konečně rozehrál.

Černý se stává klíčovou postavou Rangers

Po hvězdném výkonu v Evropské lize zazářil také ve Skotsku

Gólem zařídil svému týmu důležité tři body

Když v létě zamířil na hostování z německého Wolfsburgu do skotského celku Rangers FC, mnoho českých fanoušků jen nevěřícně kroutilo hlavou. Cožpak Václav Černý neviděl zápasy se Slavií či Spartou? Neví o tom, jak je skotský velkoklub českými fanoušky vnímán?

To byly poměrně časté otázky. Kromě toho mnoho příznivců zpochybňovalo, že by se někdejší hráč Ajaxu Amsterdam mohl prosadit v tak fyzicky náročné lize. Je náchylný na zranění a ve Skotsku se opravdu nehraje v rukavičkách, o čemž ví zejména Slavia své.

Do nové štace ovšem vstoupil dobře. Hned ve druhém utkání si jako žolík připsal asistenci, v tom třetím už coby člen základní sestavy poprvé skóroval a pomohl k výhře nad Motherwellem. Jenže posléze nastal útlum a zdálo se, že to na ostrovech nebude taková idylka.

Černý ale nebyl jediným, komu se nedařilo. Rangers celkově zaostávají a mají problémy. Ostatně před sebou mají v lize kromě Celticu také rozjetý Aberdeen, na oba rivaly ztrácejí šest bodů, což je na čele skotské ligy nepříjemná situace.

Václav Černý se konečně dostává do formy

V posledních zápasech se ale něco změnilo. Václav Černý přiznal, že od trenéra cítí důvěru a projevuje se to také na jeho výkonech. A vlastně i na číslech, která sbírá. V posledním utkání před reprezentační pauzou vstřelil dva góly proti St. Johnstone a zařídil výhru 2:0.

Fanoušci v reprezentačním dresu jej sice skórovat ani nahrávat na gól neviděli, nicméně po návratu do Skotska začal šikovný křídelník znovu úřadovat. V prvním zápase tedy musel přihlížet prohře Rangers proti Kilmarnocku, pak ale ukázal svou důležitost.

Ve čtvrtek totiž dvěma góly a asistencí zařídil výhru 4:0 nad rumunským celkem FCSB, který v této sezoně potrápil i pražskou Spartu. O víkendu pak Rangers čekalo utkání proti St. Mirrenu.

Rangers sice od 13. minuty vedli, jenže po 26. minutách bylo srovnáno na 1:1. Ve druhé půli ovšem skóroval právě Černý, který poslal svůj tým do vedení 2:1, které už se svými spoluhráči dokázal ustrážit.

Dobrými výkony si Václav pomalu a jistě říká o to, aby jej Rangers koupili natrvalo. Odehrál už 15 soutěžních zápasů, v nichž vstřelil 6 branek a přidal 3 asistence.

Zdroj: X, Scottish Premiership