Neděle, 20 října, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Gól při ligovém debutu v základu! Michez poslal Slavii do vedení

První start od úvodní minuty v lize, první gól. Simion Michez vstoupil snově do angažmá v pražské Slavii, v Jablonci otevřel gólový účet utkání. Pas Malicka Dioufa uklízel do poloprázdné brány.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Michez vstřelil první gól v červenobílém dresu

Další asistenci připisuje Malick Diouf

Slavia naskočila i s unavenými reprezentanty

Navzdory nabité sobotě byl pro mnohé fanoušky českého fotbalu šlágrem 11. kola Chance Ligy souboj Jablonce se Slavií. Tedy dvou týmů, které chytly před reprezentační pauzou velmi dobrou formu.

Severočeši i Pražané totiž zvládly své derby zápasy. Jablonec dal Liberci pod Ještědem ostudnou pětku, zatímco Slavia měla se Spartou větší práci a slavila výsledek 2:1 po nervech v závěru.

Oba soupeře toho pojilo ještě více. Měli totiž před startem kola nejlepší obrany v lize. Hlavně Slavia, která za deset zápasů dostala pouze dva góly. Naopak Severočeši dominují ve statistice zablokovaných střel.

Hostující trenér Jindřich Trpišovský navíc fanoušky potěšil tím, že oznámil brzké uzdravení stopera Igoha Ogbua. Přitom se očekávalo, že bude mimo minimálně do listopadu. Při absenci Tomáše Vlčka se každopádně bude hodit co nejdříve.

A to i z toho důvodu, že záloze vypadl na tři zápasy Oscar Dorley. Tomáš Holeš se může hodit v záloze, čímž by vypadl další stoper. Jablonec byl v ještě větší výhodě, protože kvůli čtyřem žlutým kartám stál i David Douděra.

Navíc sešívaní jeli na sever Čech tak trochu „rozbití“, protože několik jejich hráčů mělo v nohách reprezentační pauzu. Lukáš Provod, Tomáš Chorý a Jan Bořil byli dvakrát v základu, Malick Diouf letěl z Afriky.

A v říjnu bývá v Jablonci s otazníkem i trávník, přestože počasí v neděli nemohlo po České republice vyjít lépe. A trávníku to zjevně opravdu pomohlo, protože byl na velmi slušné úrovni.

Michez poslal Slavii do vedení

Úvodní minuty byly přesto z obou stran opatrné, přesněji řečeno nepřesné. Zajímavý závar měli až v deváté minutě domácí, centr však nakonec jen proletěl vápnem. Slavia v prvních deseti minutách neměla nic.

Až pak se hosté začali ozývat. Jako první hrozil Chorý, ale jen velmi slabě. Následně měl dva náznaky Christos Zafeiris, v obou však selhal. Ve 20. minutě už sektor hostů slavil přesný zásah Simiona Micheze.

Ten nastoupil podruhé v lize a poprvé od úvodní minuty. Šanci zatím dostal pouze proti Plzni, tentokrát mu první gól zařídil i Malick Diouf, který se parádně uvolnil a pak mu naservítoval míč před kasu.

Pár minut nato spolupráce dvou stejných hráčů skočila jen těsně vedle. Michez s Dioufem si zjevně na hřišti budou dobře rozumět.

Zdroj: Chance Liga, X