Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballVIDEO: Foden hattrickem otočil zápas na Brentfordu, Citizens se vrací na druhé...

Manchester City zvládl dohrávku 23. kola Premier League, na půdě Brentfordu vyhrál 3:1. Vítězství se nerodilo snadno, domácí vedli až do nastavení první půle. Pak ale svou show rozjel Angličan Phil Foden.

Citizens začali aktivně, první nebezpečnou střelu vyslal v desáté minutě Julian Alvarez, Mark Flekken si ale poradil. Stejný hráč pálil i čtyři minuty poté, dánský gólman ale pokus k pravé tyči dokázal vyrazit.

Dobrou čtvrthodinu favorita uzavřela koncovka Kyle Walkera, i tu ale Flekken vyrazil. Nevyužité šance Citizens mrzely ve 21. minutě, kdy se po nedorozumění v jejich defenzivě trefil Francouz Neal Maupay. Skóroval tak ve druhém utkání v řadě.

Tři minuty poté mohl srovnat Erling Haaland, Flekken však vyrazil i jeho ránu k levé tyči. Následně neuspěli ani Joško Gvardiol s Bernardem Silvou, první zmíněný nechal vyniknout gólmana, druhý bránu vůbec netrefil.

Gvardiol následně v ještě lepší pozici minul bránu a trápení v koncovce podpořil i Kevin de Bruyne, který jen trefil gólmana. Přesto Citizens zlomili odpor ještě do poločasu, z dorážky slavil zásah křídelník Phil Foden.

Zásah ještě před poločasem Manchester zklidnil a hned v 53. minutě vývoj otočil, po pasu se Bruyneho zakončoval hlavou opět Foden.

Klid mohl dát Manchesteru De Bruyne, jeho střela z hranice vápna ale mířila jen doprostřed brány. Když na druhé straně pokus záložníka Christiana Norgaarda zastavil blok, potvrdilo se nepsané pravidlo „Nedáš? Dostaneš!“

HATTRICK HERO PHIL FODEN! 🔥Krásná výměna míče s Erlingem Haalandem a vypadá to, že Citizens po nejisté první půli kráčejí směle vstříc třem bodům. 📈#BREMCI – 1:3 pic.twitter.com/hZYyx6jsfJ— CANAL+ Sport CZ/SK (@CANALSportCZ) February 5, 2024

Haaland ve vápně sklepl balón Fodenovi který levačkou sám před gólmanem dokonal hattrick. Manchester si už pak závěr užíval, slibné šance ještě nevyužili Alvarez s De Bruynem.

Citizens tak putují zpět na druhé místo tabulky Premier League, se zápasem k dobru ztrácí na Liverpool dva body. Brentford je na 15. místě, tři body nad pásmem sestupu.

Zdroj: Premier League, X – Canal+ Sport