Pátek, 25 října, 2024
DomůSportFootballVáclav Černý řádil. V dresu Rangers šikanoval obranu FCSB, vstřelil dva krásné...

Václav Černý řádil. V dresu Rangers šikanoval obranu FCSB, vstřelil dva krásné góly, přidal asistenci a řídil debakl 4:0

Rangers FC za sebou mají poměrně zajímavý vstup do sezony. Fanoušci mají velká očekávání, která však dosud jejich favorité nezvládají naplnit. Ve čtvrtek jim ale udělali radost. Zejména díky výkonu českého reprezentanta. Václav Černý totiž řídil vysokou výhru 4:0 nad FCSB.

Rangers za sebou mají krásný evropský večer

Skotský gigant porazil FCSB 4:0

Hlavní roli v utkání sehrál Václav Černý

Rangers FC se zatím v této sezoně nedaří podle představ. Zejména v lize se celku z Glasgow nevede nejlépe. Po osmi kolech je nezvykle až třetí, před ním se kromě Celticu nachází také Aberdeen, na oba své rivaly ztrácí šest bodů.

O víkendu Václav Černý a spol. nestačili na Kilmarnock a prohráli na jeho půdě 1:0. Bylo tedy co napravovat a povedlo se. V Evropské lize změřili síly s rumunským celkem FCSB, který už letos vyzval i pražskou Spartu, kterou dokázal nad očekávání potrápit.

Před vzájemným čtvrtečním soubojem na tom bylo mužstvo z Bukurešti dokonce lépe než Rangers, vyhrálo své dva první zápasy v pohárové soutěži, když si poradilo s RFS a a Paokem Soluň. To skotský celek vyzrál na Malmö a následně nestačil na Lyon.

Čtvrteční večer ale Ibrox Stadium sledoval jednostrannou podívanou, z níž museli mít fanoušci v ochozech radost. Výsledek 4:0 navíc režíroval český reprezentant Černý, který se stále dostává do své nejlepší formy.

Černý skvělým výkonem šikanoval FCSB

Až do čtvrtečního večera měl Václav Černý na kontě 3 góly a 2 asistence ve 13 soutěžních zápasech. To sice není nejhorší vizitka, sám však nebyl se svými dosavadními výkony nejvíce spokojený a očekávání měli větší i fanoušci. To však neplatí jen pro něj, ale pro Rangers celkově.

Proti FCSB si ovšem napravil chuť a předvedl fenomenální výkon. Už v 10. minutě asistoval u branky Toma Lawrence. Ve 31. minutě pak sám vstřelil gól, který znamenal vedení 2:0. Trefil se parádně zpoza vápna.

Druhou branku vstřelil Černý v 55. minutě, když si pohrál s obranou rumunského celku a bez problémů poslal míč do sítě. Na světelné tabuli tak svítilo skóre 3:0 a bylo vystaráno.

Rangers ale neměli dost a v 71. minutě přidali ještě jeden zásah, o čtyři minuty později opouštěl Černý hřiště jako hrdina. „Po víkendové porážce jsme potřebovali uspět. Máme radost, ale musíme si toto nastavení přenést i zpět do ligy. Hráli jsme přesně podle našich představ, dominovali jsme, dařilo se nám a to nám dodalo pozitivní energii,“ vyjádřil se český fotbalista pro klubový web.

Po utkání Václav přiznal, že si užívá každý domácí zápas před fanoušky Rangers. Tam se představí znovu už v neděli, skotský gigant se utká s celkem St. Mirren.

Zdroj: UEFA, X