Sobota, 5 října, 2024
DomůSportFootballTurecký hrdina Demiral má problém! Při oslavě druhé branky ukázal neofašistický symbol,...

Turecký hrdina Demiral má problém! Při oslavě druhé branky ukázal neofašistický symbol, který se dá přirovnat k hajlování. Bude UEFA reagovat?

Turecko se stále raduje z postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy, když po skupinové fázi dokázalo porazit Rakousko 2:1. Dvěma góly k tomu pomohl hrdina Demiral, který ale při oslavé druhého gólu ohrozil své další působení na turnaji.

Turecko se raduje z postupu do čtvrtfinále

Těšit se může na silné Nizozemsko

Hrdina Demiral při oslavě ukázal neofašistický symbol

Posledním čtvrtfinalistou mistrovství Evropy je Turecko. To po úspěchu ve skupině vyzvalo Rakousko, jenž skončilo před Francií i Nizozemskem. Bylo tedy favoritem, ale roli nepotvrdilo.

Turecko ukázalo velkou sílu a do vedení se dostalo už v první minutě zásluhou Meriha Demirala. Srovnání i přes šance nepřicházelo a Demiral ve druhém poločase hlavou vedení Turecka navýšil.

Rakušané se dočkali pár minut poté, trefa Michaela Gregoritsche ale už s výsledkem nic neudělala a z postupu se raduje Turecko, které ve čtvrtfinále vyzve Nizozemsko.

Demiral a jeho průšvih

Demiral byl bezpochyby mužem zápasu. Aby obránce dvěma góly rozhodl o postupu svého týmu není příliš běžné. Demiralovi se to ale povedlo, nicméně Turecko se bez něj dost možná bude muset v dalším zápase obejít.

Po druhé brance se totiž nechal unést a ukázal na rukou symbol neofašistických šedých vlků. Ti mají věřit v nadřazenost turecké rasy, což se dá přirovnat k hajlování od Němce.

Merih Demiral se po postupu do ČF pochlubil fotkou, na níž ukazuje symbol neofašistických šedých vlků. Údajně je to stejné, jako kdyby Němec hajloval. Fotka má přes 320K lajků. Příšerné, odporné. Teď jsem na UEFA opravdu zvědavý. https://t.co/M1aSmUV7JU— Daniel Konečný (@DanielKonecny23) July 3, 2024

Demiral se navíc symbolem pochlubil na sociálních sítích, kde se z toho fanoušci Turecka vyloženě radují a podporují jej. A co teď? To je ve hvězdách, UEFA by ale rozhodně neměla pouze přihlížet.

V České republice o problému jako první informoval novinář Daniel Konečný, v Turecku už o tom píšou i servery jako Turkiye Today či Rudaw, které to odsuzují.

Zdroj: Daniel Konečný, Rudaw, Turkiye Today