Pondělí, 21 října, 2024
DomůSportFootballTrpišovský: Zápas bez karty? Rozhodčí nastavil určitý trend, na který hráči reagovali...

Trpišovský: Zápas bez karty? Rozhodčí nastavil určitý trend, na který hráči reagovali a sami tomu přispěli. Díky tomu bylo minimum přerušení

Slavia zvládla i další utkání, když v Jablonci zvítězila těsně 2:1. Zápas snesl určité měřítko a nezaujatý fanoušek musel být spokojený. Zajímavostí je navíc to, že v utkání rozhodčí neudělil jedinou kartu, a to ani trenérskému štábu. Trenér Jindřich Trpišovský poté na tiskové konferenci vysvětlil důvod.

Slavia vyhrála v Jablonci 2:1

Rozhodčí neudělil jedinou kartu

Trenér Trpišovský vysvětlil, co za tím stálo

Na startu ligového ročníku Slavia pouze remizovala na Slovácku a nechala tak utéct Spartu, která chce získat třetí titul v řadě. Poté ale už družina trenéra Jindřicha Trpišovského zabrala a padla pouze v jediném zápase, a to v prvním zápase na Lille.

Od té doby ztratila jen doma s Ajaxem, kdy remizovala 1:1, jinak vyhrává jedno utkání za druhým. V derby před reprezentační přestávkou slavila po výhře 2:1 a po pauze se mohla těšit na výjezd do Jablonce. Konkurenční Sparta svůj zápas s Libercem zvládla, Slavia jí tak nechtěla udělat radost.

A také že neudělala. Ze zápasu odjížděla jako vítězná, když ji poslal do vedení v prvním poločase Simion Michez a poté přidal druhou trefu Ondřej Lingr. Jablonec už dokázal pouze snížit na konečných 1:2 z kopačky Vakhtanga Chanturishviliho.

Zápas fanoušky na tribunách bavil a zajímavostí je také to, že rozhodčí Karel Rouček neudělil ani jednu kartu, a to ani trenérskému štábu. Rozhodl se tak držet volnější metr, který v tomto případě fotbalu pomohl a trenér Trpišovský si toho vážil.

Trpišovský o rozhodčímu Roučkovi

„Před zápasem jsme se bavili o tom, že rozhodčí často nechává situace tělo na tělo pokračovat. To je něco, co prosazuji už delší dobu. Obecně by bylo skvělé, kdyby se zápasy méně přerušovaly. Kontakty tělo na tělo musíte zvládnout.

Samozřejmě, byly tam fauly, například na Filipa Prebsla. Rozhodčí ale nastavil určitý trend, na který hráči reagovali a sami tomu přispěli. Díky tomu bylo minimum přerušení. Takto by měla utkání vypadat. Byl to velmi tvrdý zápas plný soubojů, protože Jablonec má fyzicky silné hráče.

Je důležité tyto souboje ustát a převrátit je ve svou výhodu. Rozhodčí odvedl skvělou práci, což pomohlo celkovému průběhu zápasu. Někteří naši hráči, kteří odehráli 90 minut, toho mají opravdu dost. Utkání nás stálo hodně sil,“ řekl Trpišovský na tiskové konferenci.

Už tento čtvrtek se vrací evropské poháry a Slavia narazí v Evropské lize na silný Athletic Bilbao. Zápas se hraje ve Španělsku a cílem družiny kouče Trpišovskému je odvézt si alespoň bod. Šance na postup z nejlepší osmičky totiž nejsou nejmenší.

Zdroj: SK Slavia Praha