Sobota, 12 října, 2024
DomůSportFootballTrpišovský se zapsal do dějin! Vyhrávat v české lize není jednoduché. Vidíte...

Trpišovský se zapsal do dějin! Vyhrávat v české lize není jednoduché. Vidíte Baník, jak mačká Kodaň, potřebujete automatismy, ví kouč Slavie

Slavia Praha má za sebou sobotní duel s Teplicemi, který se však pro ni nejprve nevyvíjel dobře. Sešívaní ale otočili skóre zápasu ve svůj prospěch a vyhráli 2:1. Jindřich Trpišovský tak jako první trenér v historii samostatné české ligy dosáhl na metu 200 výher. Po utkání promluvil také o kvalitě celé soutěže, prý se v ní nevyhrává snadno.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slavia v sobotu porazila Teplice 2:1

Sešívaní po gólu Gninga prohrávali, nakonec ale utkání otočili a sebrali plný počet bodů

Jindřich Trpišovský dosáhl na metu 200 výher a promluvil o kvalitě české první ligy

Z pohledu herního projevu to nebylo ideální. Slavia na svém stadionu v sobotu v rámci pátého kola nové sezóny Chance Ligy hostila Teplice, přičemž na výhru se vskutku nadřela.

Sešívaní dokonce od 57. minuty prohrávali 0:1. Antonín Kinský nejprve předvedl skvělý zákrok, na následnou dorážku pětadvacetiletého senegalského útočníka Abdallaha Gninga už ale nestačil.

Hráči v červenobílých dresech ale dokázali skóre utkání otočit, byť se tak stalo až v závěrečných minutách zápasu. V 81. minutě nejprve na 1:1 vyrovnal Oscar Dorley, o pět minut rozhodl o třech bodech pro klub z Edenu Christos Zafeiris.

Slavia tak díky zisku plného počtu zůstává druhá, na zatím stoprocentní Spartu ztrácí dva body. Jindřich Trpišovský jako první trenér v samostatné české lize dosáhl na metu 200 vítězství.

Kouč pražského velkoklubu pak na tiskové konferenci nejen, že zhodnotil zápas s Teplicemi, ale také promluvil o kvalitě české nejvyšší soutěže.

Trpišovský o zápase s Teplicemi a kvalitě české ligy

„Tak já musím říct, že jsem tentokrát věřil, protože ten tlak jsme měli fakt veliký. Bylo vidět i na klucích, že jsou tak nastavení a chtějí to otočit. Samozřejmě nějaké nepřesnosti tam byly. V tom horku síly strašně ubývají. Hráči se hodně potí a odvodňují se. Bylo to vidět i na hostujících hráčích, že toho mají plné zuby. Pak většinou stačí jedna akce a být tam ve správný čas,“ řekl Trpišovský na tiskové konferenci.

„Na některých hráčích jde vidět, že ten rytmus prostě nemají. Ta liga je strašně složitá a náročná. Vidíme Baník, jak mačká doma Kodaň. Vyhrávat v české lize není jednoduché. Pak když přijede Union, tak si vytvoříme několik příležitostí hned v začátku.

Do těch situacích tady v lize se dostává těžko. Pak se stává, že hrajete do kompaktní obrany a potřebujete automatismy. Jsem si jistý, že se to postupem času bude zlepšovat,“ doplnil.

Kouč Slavie také pochválil Zafeirise, který dle jeho slov předvedl vskutku velmi dobrý výkon. A například Oscara označil za nepostradatelného hráče, bez kterého si Slavii ani nedokáže představit.

Zdroj: Chance Liga, SK Slavia Praha