Čtvrtek, 3 října, 2024
DomůSportFootballTomáš Chorý opět hrdinou sešívaných! Reprezentant zařídil remízu s Ajaxem Amsterdam. Hosté...

Tomáš Chorý opět hrdinou sešívaných! Reprezentant zařídil remízu s Ajaxem Amsterdam. Hosté dohrávali o deseti

Pět změn v základní sestavě udělal Jindřich Trpišovský pro utkání Evropské ligy proti Ajaxu. Přesto dokázala Slavia uhrát s týmem z Amsterdamu remízu 1:1. Na penaltovou trefu van den Boomena zareagoval krásnou hlavičkou střídající Tomáš Chorý, který se tak opět stal hrdinou sešívaných.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Druhý zápas hlavní fáze Evropské ligy Slavia s Ajaxem zremizovala 1:1

Jindřich Trpišovský udělal hned pět změn v sestavě

Na penaltovou trefu van den Boomena odpověděl hlavičkující Tomáš Chorý

Slavia nastoupila do utkání proti nizozemskému gigantovi v roli kurzového favorita, ale také s pěti změnami v základní sestavě. Oproti vítěznému ligovému duelu na Bohemians (4:0) nastoupili Zmrzlý, Prebsl, Wallem, Chytil a vůbec poprvé v základu také kamerunská posila Simion Michez.

V prvních minutách sice sešívaní nepůjčovali Ajaxu míč, ale důležité věci se děly před Antonínem Kinským. Hned do dvou šancí se totiž dostal hostující střelec Brian Brobbey. Opravdu horko ovšem začalo být Slávistům až v 16. minutě. Ondřej Zmrzlý se totiž v pokutovém území dopustil faulu.

Lotyšský sudí Andris Treimanis neváhal a písknul pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Branco van den Boomen, který poslal Kinského na druhou stranu a bezpečně poslal hosty do vedení. Penalta se ale mohla pískat i na druhé straně. Zákroky na Micheze a Chytila ale Treimanis jako přestupek nevyhodnotil.

Tomáš Chorý skóroval po šesti minutách

Utkání bylo zajímavé i v dalším průběhu úvodního dějství. Vyrovnat mohl hlavičkující Mojmír Chytil a po gólové střele se natahoval také Ondřej Zmrzlý. Sešívaným ale nebylo přáno. A tak v nastaveném čase mohlo udeřit na druhé straně. Gólman Pasveer vyslal Brobbeyho, ale ten v tutové šanci opět neuspěl.

První možnost ke skórování v druhém poločase měli domácí. K nebezpečné dorážce se dostal Michez, ale Remko Pasveer se zaskvěl výborným zákrokem. Po hodině hry vystřídal Jindřich Trpišovský hned čtveřici hráčů. Na trávník v Edenu dorazili Provod, Diouf, Jurásek a Chorý.

A právě poslední dva jmenovaní reprezentanti se postarali o vyrovnání. Krásný centr Matěje Juráska totiž precizní hlavičkou zužitkoval Tomáš Chorý – 1:1. Chorý, kterého řada příznivců Slavie stále do svých řad nepřijala, tak opět ukázal, proč ho realizační tým do týmu přivedl.

Po 75. minutách šli navíc hosté do deseti. Youri Baas dostal druhou žlutou kartu a poroučel se předčasně do kabin. Slavia se v závěru tlačila za rozhodující brankou, ale pozorná obrana nizozemského týmu jim to nedovolila.

Zdroj: Nova Sport 5