Neděle, 6 října, 2024
DomůSportFootballStraka se zlobí na sudího Berku! Tohle nemělo s penaltou nic společného. Mně...

Straka se zlobí na sudího Berku! Tohle nemělo s penaltou nic společného. Mně to hlava nebere, nezlobte se na mě, řekl

České Budějovice jsou hlavním kandidátem na sestup z nejvyšší soutěže a i v 11. kole bod nezískaly. Tým trenéra Františka Straky nestačil na Slovácko, které zvítězilo 2:0 i díky kontroverzní penaltě. Ta kouče Budějovic pořádně rozohnila.

České Budějovice opět padly

Slovácko vyhrálo 2:0

Straku naštvala odpískaná penalta

Dynamo České Budějovice se v aktuální sezoně pořádně trápí a po devíti kolech mělo na svém kontě pouze dva body. V 11. kole se ale chtělo poprvé odvěčit fanouškům a získat první výhru v sezoně.

Soupeřem Dynama bylo Slovácko, které chce zabojovat o elitní šestku a tím i evropské poháry. První půle utkání byla celkem vyrovnaná, ale na gól jsme si museli počkat až do nastavení.

V něm se po centru dostával k míči Merchas Doski, ale ještě před ním dokázal míč tečovat devatenáctiletý stoper domácích Ondřej Čoudek. Ten ale padl přímo pod nohy Doskiho, který toho využil.

Rozhodčí Ondřej Berka okamžitě odpískal pokutový kop, který mu následně potvrdil i VAR. Bylo jasno, k penaltě se postavil Marek Havlík a poslal svůj tým do vedení.

Slovácko poté ve druhém poločase vedení navýšilo díky trefě Slováka Patrika Blahúta a může se radovat z cenných třech bodů. Dynamo oproti tomu zůstává poslední s hrozivým skóre 2:25.

Straka se zlobí na sudího Berku

Trenér František Straka v sobě po utkání neudržel emoce a komentoval výkon sudího Berky, se kterým nebyl spokojený. Nelíbil se mu odpískaný pokutový kop.

„Jako sorry, ale když jde hráč nahoru a hlavičkuje, co má s nohama dělat? To mi nikdo nevysvětlí. Sám jsem stoper, sám jsem to hrál. Mně to hlava nebere, nezlobte se na mě. Tohle bylo faux pas neskutečným způsobem,“ řekl Straka pro O2 TV.

„Tohle nemělo s penaltou nic společného. Byl tam úmysl? Nebyl, žádný. To, že mu po výskoku došlápne na nohu, když jsou v souboji? Co má dělat?“ dodal na tiskové konferenci.

Zdroj: O2 TV