Neděle, 13 října, 2024
DomůSportFootballSrbsko s Birmančevičem porazilo Švýcary 2:0

Srbsko s Birmančevičem porazilo Švýcary 2:0

Trápení Švýcarů v Lize národů pokračuje. Třetí zápas znamenal na půdě Srbska třetí prohru, tentokrát kvůli nezvládnutému konci první půle. Srbové zápas ovládli 2:0 a výrazně posílili své naděje na záchranu mezi evropskou elitou.

Srbové navázali na zářijovou remízu se Španěly

Švýcaři začali bídně i minulou Ligu národů, ale zachránili ji

Birmančevič odehrál 88 minut

Srbové do zápasu vyrukovali z o něco lepší pozice, na kontě měli jeden bod za remízu se Španěly. Švýcaři byli poněkud překvapivě poslední s nulou na kontě, prohráli s Dány i Španěly.

A domácí do základní jedenáctky vyslali i sparťanského křídelníka Veljka Birmančeviče. Ten za sebou neměl ideální měsíc v barvách Sparty, na druhou stranu hrál Ligu mistrů a i proto možná dostal důvěru.

Úvod utkání byl od obou soupeřů dost opatrný, přesněji řečeno plný nepřesností. První možnost měl až v 16. minutě domácí tým, konkrétně právě Birmančevič. Jeho střela ale doletěla pouze do rukavic.

Švýcaři sice drželi míč, finální fáze jim však neuvěřitelně skřípala. V úvodní půlhodině neměli jedinou střelu, konkrétně obě dvě srbské měl na svědomí Birmančevič. Ve druhém případě to zkoušel z přímého kopu, jenže neúspěšně.

Hosté se střelecky ozvali až ve 33. minutě, Breel Embolo však ve velké možnosti selhal a přestřelil. Za Srby následně hrozil Strahinja Pavlovič, defenziva hostí však dokázala jeho pokus srazit na rohový kop.

V závěru poločasu měli Srbové sérii rohů, která na konci nastavení přeci jen vedla ke gólu. Nikola Milenkovič poslal v nastavení úvodního poločasu domácí do vedení 1:0.

A jak Srbsko skončilo, tak po pauze začalo, další možnost ale zahodil Luka Jovič. Na druhé straně zkoušel štěstí Zeki Amdouni, jeho pokus ale vyprodukoval pouze rohový kop, ze kterého hosté nic nevytěžili.

V 55. minutě už hostující sektor slavil, branka útočníka Dana Ndoyeho ale nemohla platit kvůli ofsajdu. A Švýcary to rychle mrzelo. Nejprve slibnou šanci nevyužil Pavlovič, pár minut nato už se ale prosadil útočník z těch nejpovolanějších.

Klid domácím do zbytku utkání dal Aleksandar Mitrovič, který zvýšil na 2:0. Přesto nemuselo být úplně rozhodnuto. V 72. minutě totiž dokázali Švýcaři možnost dostat se na dostřel pomocí penalty.

Balón si vzal útočník Embolo, jenže domácí gólman ho fantasticky vychytal. To jako by vzalo Švýcarům poslední naději na to, o něco bojovat. V závěru už se jim ani nepodařilo dostat do pořádného tlaku.

Srbové tak výhrou poskočili na čtyři body a přiblížili se druhým Dánům se šesti body. Naopak Švýcaři a jedním na kontě už to budou mít těžké.