Úterý, 15 října, 2024
DomůSportFootballSparťanům se v úterý dařilo! Haraslín krásně skóroval do sítě Ázerbájdžánu, Tuci...

Sparťanům se v úterý dařilo! Haraslín krásně skóroval do sítě Ázerbájdžánu, Tuci asistoval na vítězný gól proti Gruzii

Úterní fotbalový program mnohé fanoušky Sparty nezajímal primárně kvůli České fotbalové reprezentaci, ale také kvůli mnoha zástupcům v jiných týmech. Lukáš Haraslín krásně skóroval do sítě Ázerbájdžánu, Indrit Tuci zase asistoval u vítězné trefy proti Gruzii. Kdo další ze zástupců Sparty nastoupil do zápasů?

Hráčům Sparty úterní zápasy vyšly

Haraslín skóroval

Tuci asistoval

Haraslín proti Ázerbájdžánu

Jako první šel z hráčů Sparty na řadu Lukáš Haraslín, který nechyběl v základní sestavě Slovenska v utkání Ligy C v Lize národů. Slováci nastoupili v Ázerbájdžánu a chtěli potvrdit svou formu, zvítězit a přiblížit se postupu zpátky do Ligy B.

Start utkání jim vyšel skvěle, v 15. minutě si míč do vlastní sítě srazil Rahil Mammadov, do konce poločasu ale vyrovnal Toral Bayramov. Slováci na vedoucí trefu poté čekali až do 75. minuty, ale stála opravdu za to. Trefil se Lukáš Haraslín, a to svým pověstným způsobem.

Z levé strany hřiště si míč poslal na pravačku a krásným obstřelem nedal brankáři domácích žádnou šanci. V závěru utkání už jen navýšil vedení Dávid Ďuriš a Slovensko si připsalo důležité tři body, díky kterým se s 10 body dělí o vedoucí příčku se Švédskem. S tím v předchozím duelu doma remizovalo 2:2.

Tuci a Laci proti Gruzii

Fanoušky Sparty zajímal i zápas Gruzie s Albánií. V základní sestavě hostů totiž nechybělo duo Qazim Laci a Indrit Tuci. Hosté padli v pátek s Českou republikou a proti vedoucímu týmu skupiny chtěli zvítězit a zvýšit tím své šance na udržení, či snad dokonce i postup mezi elitu.

V zápase jsme viděli pouze jeden gól, o který se postaral krátce po návratu na hřiště na startu druhé půle hráč Interu Kristjan Asllani. Nahrál mu na něj ale právě Tuci, který byl ve správný čas na správném místě. I on tak pomohl k cennému vítězství svého týmu.

Vitík proti Ukrajině

Posledním do party je Martin Vitík, terý nechyběl v základní sestavě Česka proti Ukrajině. Ten se do statistik nezapsal, ale patřil mezi nejlepší hráče svého týmu a pomohl svým výkonem k remíze 1:1. Oba celky cítily, že by ze zápasu mohly vydolovat více, ale nakonec výsledek odpovídá průběhu.

Za Česko se trefil třiadvacetiletý záložník Lukáš Červ, pro kterého to byla premiérová trefa v seniorské reprezentaci, za domácí pak sedmadvacetiletý forvard AS Řím Artem Dovbyk z pokutového kopu po sporné ruce Ladislava Krejčího. Ten i v pozápasovém rozhovoru popíral, že by měl ruku od těla.

Zdroj: Livesport, Česká fotbalová reprezentace