Čtvrtek, 19 září, 2024
DomůSportFootballSparta zůstává i nadále stoprocentní, Jablonec připravila o domácí neporazitelnost. V její...

Sparta zůstává i nadále stoprocentní, Jablonec připravila o domácí neporazitelnost. V její prospěch hrály i výroky videorozhodčích

Sparta v rámci pátého kola Chance ligy vycestovala na sever Čech, kde se utkala s Jabloncem. Slavia své odpolední utkání s Teplicemi navzdory inkasované brance zvládla a na řadě tak byl výběr kouče Larse Friise. Zásluhou gólů Haraslína a Tuciho zůstávají letenští i nadále stoprocentní.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +500Kč BONUS S KÓDEM BIGPROMOCZSpustit přenos18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta si poradila s nepříjemným Jabloncem

O góly se postarali Haraslín s Tucim

Peter Vindahl si čisté konto znovu nepřipsal

Úřadující šampion Chance ligy byl po čtyřech odehraných kolech jediným stoprocentním týmem. Výkony sice nejsou po odchodu trenéra Briana Priskeho ideální, nicméně výsledky se dostavují.

A to i v pohárové Evropě. Sparta postupně vyřadila Shamrock Rovers i FCSB. Již příští týden ji čeká cesta do Švédska, kde v závěrečném předkole narazí na tamní Malmö FF.

Také Jablonec zažívá vydařený vstup do nového ročníku. Pod vedením kouče Luboše Kozla prohrál pouze na půdě Baníku Ostrava, v domácím prostředí například remizoval s plzeňskou Viktorií.

O první gól se na jablonecké Střelnici postaral ve 38. minutě slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, pro nějž šlo o druhou ligovou trefu. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1.

Druhý poločas

Úvod druhého dějství málem přinesl velmi kuriózní moment. Přihrávka Angela Preciada ale nakonec těsně minula bránu Petera Vindahla a domácí tak získali pouze výhodu rohového kopu.

Následně se několik minut nehrálo, na vině bylo použití pyrotechniky ze strany hostujících fanoušků. V 59. minutě se po skvělé individuální akci prosadil David Puškáč, jeho trefě ale předcházel faul na jednoho z bránících hráčů. Po konzultaci s videorozhodčím tak gól nebyl uznán.

Naopak v 68. minutě přidala druhý gól Sparta, centr Angela Preciada zužitkoval pohotovým zakončením Indrit Tuci. Videorozhodčí následně potvrdil, že se albánský útočník nenacházel v ofsajdovém postavení.

Jablonci se v 89. minutě podařilo vstřelil kontaktní gól. Průnikovou přihrávku Jana Fortelného využil šestadvacetiletý Jakub Martinec, čímž se postaral o zajímavý závěr utkání.

Ani během desetiminutového nastavení se už ale domácím nepovedlo vyrovnat a Sparta tak i nadále zůstává stoprocentní.

Zdroj: O2 TV Sport