Čtvrtek, 17 října, 2024
DomůSportFootballSparta zapsala nelichotivý rekord EL. Žádný tým nebyl v prvních minutách horší...

Sparta zapsala nelichotivý rekord EL. Žádný tým nebyl v prvních minutách horší než letenští

Pražská Sparta má za sebou osmifinále Evropské ligy proti Liverpoolu a nutno říct, že při dalším losu si budou letenští přát spíše hratelnějšího soupeře než atraktivnějšího. Na Anfieldu totiž zapsali jeden negativní rekord.

Dostat v evropských pohárech hratelného soupeře a mít větší šanci postoupit, nebo se utkat s top týmem a dvojzápas proti hvězdám si užít? To je věčná debata, přičemž každá ze stran má své podporovatele.

Po čtvrtečním výprasku se na Letné budou ale spíše přiklánět k první variantě. Přitom když jim los nadělil Liverpool, propukla v kabině Sparty velká euforie. Jenže střet s realitou byl drsný, Kloppovi svěřenci nadělili letenským 11 gólů za 180 minut.

Zejména duel na Anfield Road byl krutý. Reds začali zostra a první gól vstřelili v 7. minutě, ihned za minutu další, v 10. minutě vsítili třetí gól a po čtrnácti minutách už to bylo 4:0. Tím se letenští zapsali do historie Evropské ligy.

Od rebrandingu Evropské ligy z Poháru UEFA v roce 2009 totiž žádný jiný tým neprohrával 0:4 v utkání tak rychle. Sparta může být ještě ráda, že Reds poté trochu sundali nohu z plynu, jinak mohl být rozdíl ještě markantnější.

Sparta a negativní rekordy

Svěřenci Briana Priskeho tak završili černý týden. Nejprve doma podlehli Liverpoolu 1:5, následně prohráli 0:4 v Plzni a nakonec dostali od Reds šest branek. Za tři zápasy tak sparťanská defenziva kapitulovala hned patnáctkrát.

Sparta v této sezóně zatím překonává spíše ty negativní rekordy. V Evropské lize je to nejhorší start do zápasu, v české lize sbírá karty jako na běžícím pásu a kapitán Ladislav Krejčí už má na kontě nejvíce vyloučení v historii klubu.

Na druhou stranu s postupem přes Liverpool se nijak nepočítalo a letenští stále mají ve svých rukou zisk domácího titulu i Mol Cupu. Na konci sezóny tak mohou slavit dvě trofeje, což se nestalo od roku 2014.

Zdroj: BBC, X