Čtvrtek, 19 září, 2024
DomůSportFootballSparta vyplenila zaplněná Stínadla. Teplice se snažily, obhájce titulu však Severočechy zlomil...

Sparta vyplenila zaplněná Stínadla. Teplice se snažily, obhájce titulu však Severočechy zlomil bere tři body po výhře 4:1

Sparta po vítězství nad Pardubicemi a Shamrockem přijela v rámci druhého kola Chance ligy do Teplic, kde ji nečekalo nic snadného. Zaplněná Stínadla a odhodlaný soupeř dělali maximum, aby obhájce titulu neuspěl. Pražané však ukázali svou kvalitu a došli si pro tři body.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +500Kč BONUS S KÓDEM BIGPROMOCZSpustit přenos18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta ve druhém kole Chance ligy vyrazila do Teplic

Chtěla navázat na svá dvě předešlá soutěžní vítězství

Severočeši dělali maximum pro úspěch

Teplicím vstup do nové sezony úplně nevyšel. Prohrály totiž své první ligové utkání na půdě Hradce Králové, i když v zápase byly o něco lepším týmem. To Sparta se navzdory nepříliš přesvědčivému výkonu v prvním kole Chance ligy radovala ze třech bodů proti Pardubicím.

V týdnu ovšem vyrazila do Irska, kde ji čekala kvalifikace do Ligy mistrů. S Shamrockem Rovers si ale poměrně pohodlně poradila a vyhrála od dvě branky. Odvetu hraje doma a díky náskoku si mohla dovolit nasadit proti Severočechům silnou sestavu.

Do utkání šla Sparta jako velký favorit. Nicméně zaplněná Stínadla věřila v zázrak. Odhodlání získat body a uspět nijak neskrýval ani trenér Zdenko Frťala, který mimochodem odvádí u sklářů vynikající práci. Letenští navíc ve dvou posledních duelech na Stínadlech uhráli pouze remízu.

Teplice pak zdobí dobrá organizace, nechybí jim odvaha kombinovat, když vidí příležitost na dobrou útočnou akci. Navíc mají v kádru některé nebezpečné hráče. Lars Friis musel svůj tým připravit na nelehký duel.

Sparta si s odhodlanými Teplicemi poradila

Už od začátku bylo jasné, že Sparta nedostane nic zadarmo. Severočeši byli důrazní v soubojích, pohyblivý obranný blok příliš mnoho skulin neměl, některé z protiútoků byly nebezpečné. A že většinu času drželi míč na svých kopačkách Pražané, to na tom nic neměnilo.

První půle toho ale mnoho zajímavého nenabídla. Druhé dějství bylo o něčem jiném. Už ve 47. minutě se totiž prosadil Martin Vitík poté, co jej Michal Bílek při odvracení rohového kopu trefil svým odkopem od brankové čáry.

Po třinácti minutách ale dokázaly Teplice skóre srovnat. Po skvělém centru Bílka v šestnáctce míč na zadní tyč prodloužil Mohamed Yasser, přičemž míč dostal do sítě Jaroslav Harušťák, který vstřelil ve 22 letech svůj první ligový gól.

Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel. Z rychlé akce hned po pár sekundách vrátil letenským vedení Lukáš Haraslín, který prvním dotekem nechytatelně poslal míč na zadní tyč po přihrávce patičkou, kterou si připsal asistenci Jan Kuchta.

O dramatický závěr tak bylo postaráno. Teplice chtěly srovnat, Sparta přidat gól, který ji uklidní. K vidění tedy bylo ještě pár zajímavých šancí. A gól k tomu. Angelo Preciado vystihl v nastavení přihrávku na půlce hřiště, s míčem si to namířil až do pokutového území, kde předložil míč Victoru Olatunjimu, který už pohodlně zvýšil na 3:1.

Aby toho nebylo málo, tak letenští zlomili svého soupeře čtvrtým gólem. Pěknou individuální akcí se blýskl kosovský útočník Ermal Krasniqi. Ten si tak po kritice v prvním zápase připsal první trefu v novém dresu.

Sparta si tedy připsala další výhru a v této sezoně zůstává stoprocentní. Díky vstřelené brance si navíc užila poklidné poslední minuty utkání bez přehnaného stresu či strachu.

Zdroj: Chance liga