Úterý, 1 října, 2024
DomůSportFootballSparta v poločase drží ve Stuttgartu remízový stav! Podívejte se na parádní...

Sparta v poločase drží ve Stuttgartu remízový stav! Podívejte se na parádní gól Kairinena, letenští přitom mohli jít do vedení

Sparta momentálně hraje druhý zápas v rámci aktuálního ročníku Ligy mistrů, jejím soupeřem je Stuttgart. Úřadující šampion Chance Ligy nepřijel v roli papírového favorita, i tak ale po poločase drží remízový stav! Už v sedmé minutě se za VfB prosadil Enzo Millot, za Spartu poté střelou z přímého kopu vyrovnal Kaan Kairinen.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pražská Sparta měla v úterý večer na programu utkání Ligy mistrů proti Stuttgartu

Letenští ale už po sedmi minutách prohrávali 0:1

Do konce prvního poločasu ovšem na 1:1 srovnal Kaan Kairinen

Sparta zaznamenala minulý pátek první prohru pod vedením trenéra Larse Friise. Prohrála přitom v domácím prostředí se Sigmou Olomouc, a to po obrovských individuálních chybách Martina Vitíka a Jaroslava Zeleného.

Do zápasu druhého kola ligové fáze Ligy mistrů proti Stuttgartu se tak nenaladila nejlépe. Už úvod tohoto klání naznačil, že půjde o atraktivní a vyrovnaný duel.

Za domácí se každopádně už v sedmé minutě prosadil Enzo Millot, který se trefil už ve třetím zápase v řadě. Dvaadvacetiletý Francouz skóroval při demolici Dortmundu 5:1, poté se prosadil také ve Wolfsburgu při remíze 2:2.

Proti pražskému se už v sedmé minutě dostal k hlavičce a poměrně pohodlně poslal míč za záda Petera Vindahla. Další šanci měl o několik minut později také velmi nebezpečný střelec Deniz Undav. Skóre se však neměnilo.

Sparta díky Kairinena drží poločasovou remízu!

V dalším průběhu první půle však Sparta solidně hrozila, do břevna například svou hlavičku nasměroval Martin Vitík. Ve 32. minutě ale přišlo vyrovnání, když se k exekuci přímého kopu postavil Kaan Kairinen a vymetl růžek brány Alexandera Nübela.

O sedm minut později mohl poslat letenské do vedení Veljko Birmančevič. Ten hlavičkoval z malého vápna, podobně jako Vitík ale svůj pokus nasměroval pouze do břevna.

Minutu nato však mohl hlavou udeřit autor první branky Stuttgartu Millot, gólman Vindahl však předvedl fantastický zákrok. Hlavní rozhodčí zápasu poté nenastavil ani minutu, Sparta tedy drží po poločase remízový stav 1:1.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha, X