Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballSparta má FCSB co vracet! Před osmi lety zhatil její naděje výstavními...

Sparta má FCSB co vracet! Před osmi lety zhatil její naděje výstavními góly Nicolae Stanciu

Sparta se ve třetím předkole Ligy mistrů utká s rumunským celkem FCSB, tedy dřívější Steauou Bukurešť. Tyto celky se naposledy utkaly před osmi lety ve stejné fázi, o postupu FCSB rozhodl výstavními góly Nicolae Stanciu. Podaří se úřadujícímu šampionu Chance ligy probojovat se do závěrečného předkola Ligy mistrů?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta má rumunskému soupeři co vracet

O postupu FCSB rozhodl před osmi lety Nicolae Stanciu

Celek z hlavního města České republiky je favoritem na postup

Psal se rok 2016 a Sparta Praha narazila ve třetím předkole Ligy mistrů na rumunskou Bukurešť. Úvodní zápas se odehrál koncem července na Letné s nerozhodným výsledkem 1:1.

Na gól Josefa Šurala z úvodního dějství totiž v 75. minutě dokázal zareagovat tehdy ještě třiadvacetiletý ofenzivní záložník Nicolae Stanciu. Před odvetou tedy bylo vše otevřené.

Odveta přišla na řadu 3. srpna v Areně Nationala s kapacitou přes 55 tisíc míst. O první gól utkání se v 31. minutě postaral znovu Nicolae Stanciu výstavní střelou zpoza hranice pokutového území.

Těsně po změně stran přišla pro tým trenéra Zdeňka Ščasného další komplikace, Jakub Brabec totiž viděl druhou žlutou kartu v utkání a musel předčasně opustit hřiště. Stanciu coby největší hvězda týmu přidal v 63. minutě i druhý gól v zápase, čímž zhatil naděje Sparty na postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Do základní části milionářské soutěže se nakonec neprobojoval ani rumunský celek, neboť ve čtvrtém předkole tvrdě narazil na Manchester City. Sky Blues vyhráli v součtu utkání 6:0.

Celek z hlavního města České republiky si nakonec v sezoně 2016/17 zahrál základní skupinu Evropské ligy. Z ní dokázal postoupit, jenže v rámci šestnáctifinále mu vystavil stopku ruský Rostov.

Sparta má svému soupeři co vracet

Nyní po osmi letech dojde na další vzájemné měření sil. Úvodní zápas se znovu odehraje na Letné a úřadující šampion Chance ligy je papírovým favoritem na postup do závěrečného předkola. Pokud ale chtějí svěřenci Larse Friise postoupit, musí se vyvarovat podobných chyb, které dělaly v zápasech s irským Shamrockem Rovers.

Zdroj: UEFA, YouTube – O2 TV Sport