Neděle, 6 října, 2024
DomůSportFootballSparta díky dvěma trefám Ryneše zdolala maďarský Puskás, Plzeň otočila zápas s...

Sparta díky dvěma trefám Ryneše zdolala maďarský Puskás, Plzeň otočila zápas s Ferencvárosem

Pražská Sparta má za sebou druhý zápas roku 2024. Ve španělské Marbelle zdolala po dvou trefách Matěje Ryneše maďarský Puskás. S týmem z Maďarska sehrála zápas i Viktoria Plzeň, která narazila na Ferencváros. S tím sice prohrávala, ve druhé půli ale utkání otočila.

Sparta v sobotu dokázala zdolat doma na Letné FC Kodaň a po utkání odcestovala do Španělska na herní soustředění. Jako již tradičně tento čas tráví v Marbelle, kde si jako prvního soupeře vybrala maďarský Puskás Akademia.

Začátek byl z obou stran nejistý, nesledovali jsme pohledný fotbal. Vindahl poprvé zasahoval po střele Komáromiho v 18. minutě, stejný fotbalista zazlobil i devět minut poté, kdy zpoza vápna zajímavou ranou napálil břevno.

Brankovou konstrukci po půlhodině hry trefil i Birmančevič. Sparta poprvé zajásala ve 34. minutě, kdy Kuchta vybojoval míč pro Ryneše, ten si jej posunul a ranou nedal gólmanovi šanci.

Puskás mohl v závěru poločasu reagovat. Komáromi po úniku obešel Vindahla, avšak před prázdnou brankou zazmatkoval a z úhlu trefil pouze tyč. Poločas tak skončil výhrou Sparty 1:0.

Krátce po příchodu na hřiště Sparta přidala druhou trefu. Ševčík našel dlouhým centrem Ryneše a ten z dálky krásnou ranou podruhé skóroval.

Sparta poté měla určité šance, Tuci ani Laci ale nedokázali zvýšit skóre. Letenští tak zvítězili 2:0, stejně jako proti Kodani. Za čtyři dny sehrají zápas s Bodo/Glimt a 1. února s Malmö.

Svůj čtvrtý zápas roku sehrála Viktoria Plzeň. Ta v České republice zdolala Žižkov, Doubravku i Duklu a ve Španělsku si odbyla premiéru s maďarským Ferencvárosem.

V sedmé minutě si srazil míč do vlastní sítě Traoré, v 72. a 74. minutě ale utkání dokázali otočit Chorý s Šulcem, krátce před koncem ještě korigoval na konečných 3:1 Kalvach a Viktoria si tak připsala čtvrtou výhru v přípravě. Aktuálně má domluvený pouze zápas s Aarhusem, který je na programu 5. února.

Zdroj: Livesport, AC Sparta Praha