Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballSnový poločas Baníku! Za 45 minut nasázel Urartu 3 góly a postup...

Snový poločas Baníku! Za 45 minut nasázel Urartu 3 góly a postup do další fáze je blízko

Baník Ostrava po dlouhých čtrnácti letech nastoupil v evropských pohárech, když doma ve Vítkovicích vyzval arménské Urartu. V zápase byl favoritem, mnozí se ale obávali nerozehranosti. Ostravané ale ukázali sílu a během prvního poločasu soupeře rozstříleli.

Baník nastoupil do 2. předkola Konferenční ligy

Soupeřem bylo arménské Urartu

Baník během poločasu třikrát skóroval

Baník Ostrava uhrál krásné čtvrté místo a díky tomu si může užít evropské poháry. V lize sice v prvním kole padl s Bohemians, proti Urartu byl ale ve dvojzápase nemalým favoritem.

Arménský soupeř se do druhého předkola Konferenční ligy probojoval přes estonský celek Tallinna Kalev, který porazil 2:1 a 2:0. Rozdíl kvalit soupeřů byl ale znát od prvních minut.

Někteří fanoušci se sice výsledku s Urartu obávali, ale Baník do zápasu vstoupil skvěle, byl aktivnější a šel si za vítězstvím. První trefy jsme se dočkali v 15. minutě, kdy sedmnáctiletého brankáře Ghazaryana propálil Ewerton.

Posila ze Slavie byla důležitým článkem i v dalších minutách, ve 22. naservíroval balon Jiřímu Boulovi a ten utáhl ránu k levé tyči, kde byl gólman opět krátký. A to ještě nebylo zdaleka vše.

Čtyři minuty poté Ewerton krásným míčem našel Davida Buchtu a ten stanovil poločasový výsledek na 3:0. Lepší vstup do utkání si Chachaři snad ani nemohli přát.

Baník si díky tomu šel pro jasné vítězství, které jej přibližuje postupu do další fáze. Pokud vedení ve dvojzápase udrží, může se takřka jistě těšit na silnou Kodaň.

Zdroj: Konferenční liga