Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballSnový návrat nejlepšího střelce! Slavie se ve šlágru čtvrtého kola Chance ligy...

Snový návrat nejlepšího střelce! Slavie se ve šlágru čtvrtého kola Chance ligy velmi rychle ujala vedení

Slavia v sobotu večer přivítala v Edenu Sigmu Olomouc. Domácí kvůli náročnému programu spojenému s předkoly Ligy mistrů udělali několik změn v základní sestavě, první minuty v novém ročníku dostal útočník Václav Jurečka.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +500Kč BONUS S KÓDEM BIGPROMOCZSpustit přenos18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pražská Slavia zvládla vstup do evropských pohárů, belgický Royale Union porazila poměrem 3:1. O dvě trefy se postarala letní akvizice Tomáš Chorý, třetí zásah přidal středopolař Oscar Dorley.

Do utkání s Olomoucí však sešívaní vstupovali již s pětibodovým mankem na odvěkého rivala, tedy pražskou Spartu. Ta totiž zvládla odpolední utkání v Ďolíčku, kde zvítězila po trefách Tuciho a Birmančeviče.

Zkušený kouč Jindřich Trpišovský i kvůli nabitému programu udělal pár změn v základní sestavě. V ní chyběl například právě Chorý, naopak první start v novém ročníku si připsal Václav Jurečka, nejlepší střelec uplynulého ročníku. Po jeho boku nastoupil Daniel Fila.

Žádná změna se ale nekonala mezi třemi tyčemi. Vršovický celek je jediný, který v úvodních třech kolech neinkasoval. Brankář Antonín Kinský tak pomýšlel již na čtvrté čisté konto.

Sigma Olomouc patří k příjemným překvapením startu nové sezony. Po třech kolech totiž mají Hanáci na svém kontě již sedm bodů, třemi góly se na tom podílel útočník Jan Kliment.

Ve čtvrté minutě se v pokutovém území odhodlal ke střeleckému pokusu kapitán Slavie Jan Bořil. Jeho střelu ale rukou zblokoval jeden z bránících hráčů a po konzultaci s videorozhodčím byla nařízena penalta.

Její exekuce se ujal třicetiletý útočník Václav Jurečka a brankáře Tadeáše Stoppena poslal na druhou stranu. Slavia tedy zažívá velmi povedený vstup do utkání.

Zdroj: O2 TV Sport