Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballSlovan Liberec opět prohrál, tentokráte nestačil na Teplice. Fanoušci se zlobí: O...

Slovan Liberec opět prohrál, tentokráte nestačil na Teplice. Fanoušci se zlobí: O Slovanu nechci týden nic slyšet, takhle to dál nejde

Nová sezona, nová éra. Zatím se ale výsledkově nedaří a Slovan Liberec má po čtyřech kolech na kontě jen jedinou výhru. Naopak hned dvakrát prohrál. V sobotu nestačil na Teplice a fanoušci se začínají zlobit.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +500Kč BONUS S KÓDEM BIGPROMOCZSpustit přenos18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Liberec ve čtyřech zápasech nasbíral jen čtyři body

Nová éra tak má rozpačitý start

Fanoušci rychle ztrácejí trpělivost

Severočeši mají nového majitele, nového trenéra, několik nových hráčů, novou vizuální identitu. Změnilo se toho hodně. Klub se snaží nalákat na stadion více fanoušků. Výsledkově to ale zatím skřípe a Liberec má po čtyřech kolech Chance ligy pouze čtyři body.

Na úvod si Slovan poradil s Karvinou, posléze však doma pouze remizoval se Sigmou Olomouc a posléze nestačil na pražskou Slavii, proti níž ovšem předvedl slušný výkon. Následoval výjezd do Teplic, kde se očekávala výhra.

Ostatně Teplice byly jedním ze dvou týmů, který prohrál všechna tři úvodní utkání. Nicméně svěřenci Zdenka Frťaly měli vcelku složitý los, tým opustil například Daniel Fila, ale ukazovali, že by mohli leckoho trápit. Ani Sparta to proti nim neměla snadné.

Proti Teplicím ovšem Liberec předvedl nedobrý výkon. Sám trenér Radoslav Kováč po zápase přiznal, že měl po první půli chuť vystřídat celou jedenáctku. Celek z pod Ještědu prohrál 2:1 zejména kvůli vlastním chybám a neproduktivitě.

Ambicí sice je dostat se do Ligy mistrů v roce 2030, nicméně už letos chtěli Severočeši atakovat evropské poháry. Na souzení je sice brzy, nicméně fanoušci začínají mít obavy.

Liberec opět prohrál, fanoušci se zlobí

Příznivci Slovanu si od nové éry pochopitelně představovali sportovní vzestup. Výsledky ovšem zpočátku nejsou úplně ideální. Leckdo se možná nechal až příliš namlsat velkými ambicemi a sliby, což znamená zvýšený tlak a také nepříjemné reakce.

Kritiky je po porážce v Teplicích na sociálních sítích libereckého celku plno. Některé jsou konstruktivnější, jiné ostřejší. „Prohrajeme neprohratelný zápas proti tomuhle neklubu, co se od prvního gólu akorát válí a absolutně nechce hrát fotbal. Neskutečné. Jak nás můžou přeběhat a ubojovat, když od 50. minuty sotva lezli a sotva se na ten zápas sešli?“ ptá se jeden z příznivců na sociální síti X pod příspěvkem s výsledkem.

Liberec čelí kritice i kvůli přestupové strategii: „Ještěže nepotřebujeme hotového útočníka, protože by nezapadal do koncepce.“

otresny, jdu se zabit, pristi vikend me nekdo prijdte ozivit, celej tejden nechci o slovanu nic slyset— FCSL_Molière (@cocot_mattej) August 10, 2024

„Hlavně žádné výmluvy na nesehranost. Co to bylo za výkon? První půle totální hnus. Mikula? Okamžitě vyhazov. To, co předvedl prvních 15 minut, je neomluvitelné. Tupta totálně z formy, přesto pořád hraje základ. Úplně k ničemu. Začněte makat,“ píše další z příznivců.

„Koho chcete porazit? Jde to tam, kde to bylo. Hrozný výkon, takhle to dál nejde. Šance máme, ale góly dát neumíme. To se pan Kania nafoukne ještě více. Vzteky,“ zní v dalších komentářích.

Zdroj: X, Chance liga, FC Slovan Liberec