Úterý, 22 října, 2024
DomůSportFootballSlováci z Hellasu se trápí proti Monze. Prohrávají 0:1

Slováci z Hellasu se trápí proti Monze. Prohrávají 0:1

Outsider rozjel bitvu dobře a od té doby drží pevně otěže zápasu! Monza překvapivě po půli vede nad Hellasem Verona 1:0 poté, co se prosadila hned v deváté minutě. Konkrétně Dany Mota.

Monza šla do vedení už v deváté minutě

V základu Hellasu naskočili oba Slováci

Hosté byli bez zraněného italského reprezentanta Daniela Maldiniho

Souboj týmů z druhé poloviny, přesto velká očekávání! Důvod? Parádní víkendové zápasy ve zbytku kola Serie A. Vysokou laťku nastavil debakl Fiorentiny, který uštědřila v neděli Lecce (6:0), stejně jako výhra Interu Milán 1:0 na půdě AS Řím.

Z výše uvedených týmů mohou Hellas Verona i AC Monza konkurovat samozřejmě jen Lecce. Jejich ambice jsou mnohem mírnější, prostě se chtějí zachránit v lize. A hosté k tomu zatím nemají ideálně nakročeno.

Před pondělní dohrávkou byla Monza se čtyřmi body na předposledním místě, navíc jen o skóre nad posledními Benátkami. A jako jediná z celé soutěže bez žádné výhry na kontě. Přitom už odehrála sedm zápasů.

Hellas zatím vyloženě záchranářské starosti nemá. S devíti získanými body byl před pondělní dohrávkou na 12. pozici a v případě očekávané výhry mohl poskočit dokonce na deváté místo. A to už by bylo dobré!

A Hellas si pro nic jiného než výhru nepůjde, vždyť nikdo jiný z týmů druhé poloviny tabulky nemá více výher než Veronští (3). Naopak remízou zatím neskončilo žádné utkání Hellasu tuto sezonu.

Tři výhry to navíc nebyly jen tak ledajaké! Domácí triumf 3:0 nad Neapolí je o to cennější, že jde o současného lídra celé Serie A. Neapol má výhodu, že se kvůli neúčasti v pohárech může koncentrovat plně na domácí soutěž. Na Hellasu přesto jako by sundala nohu z plynu.

I Monza polovinu svých bodů získala proti velkým favoritům. Remíza s loňským mistrem Interem Milán je velký nadplán, i bod proti Fiorentině, která hrála minulá dvě finále Konferenční ligy, se počítá.

A i proti Hellasu začala Monza dobře. Hned v páté minutě se ke střele odhodlal Gianluca Caprari, defenziva ji však dokázala zablokovat. Pár minut nato už se ten samý hráč zapsal jako asistent.

Jeho přihrávku trefil z voleje Dany Mota a gólman neměl šanci. Monza tak mohla následně trochu zalézt a nechat soupeře hrát. A soupeř toho dlouho moc pořádného neměl.

Do sestavy domácích se prodrali oba Slováci na soupisce Hellasu – Tomáš Suslov a Ondrej Duda. Druhý zmíněný měl na svědomí první nebezpečí Hellasu, avšak branku soupeře pořádně minul. A nikdo z jeho spoluhráčů také stav do půle nezměnil.

Zdroj: Serie A