Pondělí, 7 října, 2024
DomůSportFootballSlávisté neuspěli jenom v Praze! Bývalí hráči sešívaných řídili velký obrat u našich...

Slávisté neuspěli jenom v Praze! Bývalí hráči sešívaných řídili velký obrat u našich sousedů. Řádil Mick van Buren

Velký obrat v utkání mezi Slaskem Wroclav a Cracovií Krakow řídili u našich severních sousedů bývalí hráči pražské Slavie. Řádil především útočník Mick van Buren. Branku vstřelil i Jakub Jugas.

Cracovia Krakov zvítězila ve Wroclavi 4:2

Obrat řídili bývalí Slávisté Jugas a van Buren

Jejich tým je na krásné třetí pozici tabulky

Nedělní večer byl v Česku ve znamení velkého pražského derby, které Slavia opanovala výsledkem 2:1. Už odpoledne ale slavili jiní hráči s červenobílou minulostí. U našich severních sousedů se na výhře Cracovie ve Wroclavi podíleli Jakub Jugas a Mick van Buren.

Bývalí Slávisté patří mezi základní stavební kameny týmu, který na půdě Slasku o poločase prohrával 2:0. Na úvodní trefu Simeona Petrova přitom asistoval někdejší hráč Hradce Králové, středopolař Petr Schwarz. Na něho navázal Tommaso Guercio.

Ještě do poločasu ale snížil z pokutového kopu Benjamin Kallman. O poločase potom poslal trenér Cracovie Kroczek na hřiště Micka van Burena a tento tah se ukázal pro další vývoj utkání jako zcela zásadní. Oblíbenec slávistických fanoušků doslova řádil.

Mick van Buren střílí svůj 4. gól lig. sezony, v dresu Cracovie. Bardzo milo! Zápas ve Wroclawi se 🇳🇱 povedl mimořádně, po zákroku na MVB nařídil sudí ve prospěch hostů také pokutový kop. K výhře Krakovských 4:2 přispěl gólem i další ex-SKS Jakub Jugas.Cracovia je průběžně 3. https://t.co/GBD24A5n64— Luděk Mádl (@LudekMadl) October 6, 2024

Mick van Buren vstřelil gól a zařídil penaltu

Než ovšem přišly chvíle dvaatřicetiletého Nizozemce, na 2:2 srovnal jeho někdejší parťák z Edenu Jakub Jugas. Pro českého stopera to byla už druhá branka v aktuální sezoně polské Ekstraklasy. Dokonání velkého obratu potom v 68. minutě zařídil van Buren.

Rozjetý Nizozemec navíc o osm minut později vybojoval i pokutový kop, který proměnil jeho kolega Ajdin Hasič. Van Buren už v této sezoně nasbíral tři branky a jednu asistenci a má výrazný podíl na třetí tabulkové pozici krakovského klubu.

„V ofenzivní fázi se v poslední době cítíme velmi dobře. Jsem velmi rád, že se mi po příchodu z lavičky podařilo týmu pomoci a zvrátit tak špatně se vyvíjející utkání. V dalších zápasech musíme hrát tak, jako ve druhém poločase proti Wroclavi,“ řekl pro klubový web van Buren.

Nejstarší fotbalový klub v Polsku ztrácí pouhé dva body na vedoucí Lech Poznaň a ve vyrovnané tabulce hraje zatím výrazně nad plán. Pětinásobný mistr polské ligy totiž v posledním ročníku skončil až na třinácté pozici.

Zdroj: Livesport, Cracovia Krakov