Úterý, 17 září, 2024
DomůSportFootballSkvělý Yamal zařídil první branku Španělska v Lize národů. Odpověď Švýcarska zrušil...

Skvělý Yamal zařídil první branku Španělska v Lize národů. Odpověď Švýcarska zrušil videorozhodčí

Druhý zápas Ligy národů hrají Švýcaři se Španělskem. V utkání je velmi živo hned od začátku. Už ve čtvrté minutě zařídil branku pro Joselua skvělý Yamal. Hned o tři minuty později mohlo být vyrovnáno, ale švýcarskou odpověď zrušil zásah videorozhodčího.

Španělsko dostalo jako druhého soupeře v Lize národů Švýcary

Do utkání nemohli zasáhnout zranění Olmo a Oyarzabal

První branku vstřelil po akci Yamala Joselu, vyrovnání zrušil videorozhodčí

Švýcarská Ženeva viděla v neděli večer druhé kolo Ligy národů. Domácím byli soupeřem evropští šampioni ze Španělska, kteří do této přípravné soutěže vstoupili bezbrankovou remízou v Srbsku. Švýcaři neodvezli z Dánska ani jeden bod (2:0).

Luis de la Fuente měl před utkáním problémy se skládáním sestavy. Ze španělského mužstva totiž vypadla čerstvá posila Barcelony Dani Olmo. Šestadvacetiletý tvůrce hry musel v Bělehradě kvůli zranění střídat.

„Hráč Barcelony nebude moci kvůli nepohodlí, které utrpěl po ráně v zápase se Srbskem, proti Švýcarsku nastoupit. V sobotu v předvečer zápasu nemohl Olmo trénovat a tak je jisté, že ho kouč de la Fuente nepostaví,“ napsal španělský web Marca.

Jako první se trefil Joselu, nahrál mu skvělý Yamal

Největší sportovní deník na pyrenejském poloostrově nadále informoval, že se do sestavy vrací středopolař Manchesteru United Rodri. Stejně jako Olmo nemohl naopak nastoupit Mikel Oyarzabal, kterého vyřadil vyvrtnutý kotník.

Vepředu španělské formace nastoupil vedle Yamala s Williamsem zkušený forvard Joselu. Na druhé straně vsadil Murat Yakin na ověřené borce. Kobela v brance doplňovali obránci Akanji s Rodriguezem, před kterými operovala středová dvojice Zakaria, Freuler. Na hrotu byl Embolo.

Druhý duel po triumfu na německém mistrovství Evropy začal pro Španělsko šancí Joselua, který nezužitkoval dobrou práci Nica Williamse. Z druhé příležitosti ale už útočník Al Gharafy skóroval. Nadýchaný oblouček mu na hlavu posadil Yamal a ve 4. minutě to bylo 1:0.

Sudí Peljto si ještě u videa musel ověřit, jestli míč skutečně přešel brankovou čáru, ale bylo to tak. O tři minuty později už to ale mohlo být 1:1. Embolo předložil krásný balón na Omeragiče a ten se nemýlil. Branku ale zrušila předchozí ruka. Následně na 2:0 zvýšil Fabian Ruiz.

Zdroj: Sport 2, marca.com