Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballSkvělý vstup do nové sezóny, další posila na cestě. Hradec Králové zatím...

Skvělý vstup do nové sezóny, další posila na cestě. Hradec Králové zatím plní odvážné cíle, jak to vypadá s návratem Petráška?

Hradec Králové prožívá opravdu velice dobrý vstup do nového soutěžního ročníku. Po dvou výhrách ze tří kol jsou Votroci aktuálně pátí v ligové tabulce, se splněním odvážných ambicí jim má navíc pomoct další posila. Do klubu podle všeho míří zkušený stoper Tomáš Petrášek.

Pro nové hráče 200 Kč zdarmaK tomu vstupní bonus až 2 000 KčVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Hradec Králové prožívá velmi dobrý vstup do nové sezóny

Votroci jsou po dvou výhrách momentálně na pátém místě ligové tabulky

Klub má navíc posílit zkušený bek Tomáš Petrášek

Hradec Králové zaznamenal velmi dobrý vstup do nového ligového ročníku. V prvním kole na svém hřišti porazil Teplice 1:0, jediným gólem rozhodl v nastaveném čase druhého poločasu Karel Spáčil.

V druhém kole se Votroci představili na stadionu Viktorie Plzeň, tentokrát z toho ale nebyl žádný bodový zisk. Viktoriánům zisk tří bodů v 56. minutě zachránil Pavel Šulc. Naposledy se Hradec utkal s Mladou Boleslaví, kterou v rámci třetího kola porazil 2:1.

Vstup do zápasu se však lépe vydařil hostům, které vlastním gólem dostal do vedení Filip Čihák. V sedmé minutě však srovnal navrátilec Adam Vlkanova.

Daniel Mareček o dalších devět minut později dostal Mladou Boleslav znovu do vedení, sudí Vít Zaoral ale po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal. Domácím pak bylo ve 21. minutě pořádně horko, když červenou kartu obdržel útočník Petr Juliš.

Odveta za prohru v rozhodující bitvě o Evropu z minulé sezóny ale byla dokonána. I v oslabení totiž Votroci vstřelili rozhodující gól, hrdinou utkání se stal autor vlastního gólu Čihák.

„Aby si dal někdo vlastňák a pak rozhodl, to jsem ještě v kariéře asi nikdy neviděl. Ale ty emoce byly super. Jsem rád, že jsem se mohl trošku vykoupit a zařídit tři body,“ řekl pětadvacetiletý obránce v pozápasovém rozhovoru.

Hradec Králové vyhlíží další posilu, vrací se Petrášek

Výsledek je takový, že se svěřenci Davida Horejše po třech kolech se ziskem šesti bodů nacházejí na pátém místě ligové tabulky. Ambiciózní projekt, který by se rád kvalifikoval do pohárové Evropy – to je jeden z odvážných cílů Hradce Králové pro tuto sezónu.

Vedení klubu už v tomto přestupovém okně dotáhlo několik hráčů, včetně právě Vlkanovy nebo Čiháka. Pomoci s odvážným cílem Hradce by mohla jedna další posila, konkrétně Tomáš Petrášek.

Dvaatřicetiletý stoper, který dlouhé roky působil v polském Rakówu, se kterým dvakrát získal tamní pohár a v sezoně 2022/23 dokonce mistrovský titul, už si podle iSportu odsouhlasil transfer do Hradce se sportovním ředitelem klubu Jiřím Sabouem.

Aktuálně údajně zbývá doladit poslední detaily víceletého kontraktu, přičemž do Hradce by měl dorazit jako volný hráč. Naposledy totiž působil v jihokorejském Jeonbuku, se kterým se měl dohodnout na předčasném rozvázání smlouvy.

Zdroj: Chance Liga, FC Hradec Králové, iSport