Středa, 2 října, 2024
DomůSportFootballSkvěle! Sparta si zásluhou výstavní trefy Kairinena a výborného týmového výkonu odváží...

Skvěle! Sparta si zásluhou výstavní trefy Kairinena a výborného týmového výkonu odváží ze Stuttgartu cenný bod

Sparta se v úterý večer představila v zaplněné MHPAreně, kam přicestovala i početná skupina jejích příznivců. Stuttgart po prohře na Santiago Bernabeu nutně potřeboval bodovat, což se mu nakonec i povedlo. K vidění byla remíza 1:1.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta chtěla nejen odčinit prohru se Sigmou Olomouc, ale hlavně vybojovat další body v Lize mistrů

Stuttgart vstoupil do utkání v roli velkého papírového favorita

Nádherný gól Kaana Kairinena zajistil Spartě cenný bod

Sparta zaznamenala minulý pátek první prohru pod vedením trenéra Larse Friise. Přišla v domácím prostředí se Sigmou Olomouc po obrovských individuálních chybách Martina Vitíka a Jaroslava Zeleného.

Z tohoto výsledku se úřadující šampion Chance Ligy chtěl brzy oklepat a na půdě německého Stuttgartu vybojovat další cenné body. Do zápasu ale nevstoupil ideálně, neboť již na konci sedmé minuty přesnou hlavičkou otevřel gólový účet utkání francouzský záložník Enzo Millot.

Odpověď Sparty mohla přijít velmi rychle. Ve 14. minutě se po standardní situaci nejvýše vyšplhal Martin Vitík, jeho střela ale pouze orazítkovala levou tyč brány Alexandera Nübela.

Vyrovnání nakonec přišlo ve 32. minutě. Z přímého volného kopu se nechytatelně trefil finský středopolař Kaan Kairinen.

Ve 39. minutě se dokonce hostující celek mohl dostat do vedení. Centrovaný míč Matěje Ryneše si mezi dvěma obránci našel Veljko Birmančevič, jeho hlavička se však jen otřela o břevno. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Sparta veze ze Stuttgartu cenný bod za remízu

Po změně stran byla dominance celku trenéra Sebastiana Hoenesse ještě výraznější, většina jeho akcí ale končila ještě před hranicí pokutového území.

Defenziva Sparty fungovala na výbornou, spolehlivý výkon až na jednu chybu v rozehrávce předvedl také brankář Peter Vindahl.

Druhé dějství tak žádný gól nepřineslo. Sparta se díky tomu po dvou zápasech dostala na zisk čtyř bodů, Stuttgart má o na svém kontě o tři méně. Ve třetím kole čeká na celek z Letné souboj s Manchesterem City, jedním z největších favoritů.

Zdroj: UEFA, Nova Sport 6