Čtvrtek, 26 září, 2024
DomůSportFootballShow reprezentačních útočníků! Slavia veze z Bulharska první body do Evropské ligy,...

Show reprezentačních útočníků! Slavia veze z Bulharska první body do Evropské ligy, Trpišovský znovu vytáhl eso z rukávu

Slavia zvládla úvodní zápas ligové fáze Evropské ligy, na bulharské půdě Razgradu vyhrála 2:0. Úvodní zásah vstřelil v prvním poločase Matěj Jurásek, po výměně stran přidal pojistku Mojmír Chytil.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slavia vstřelila dva nebo více gólů v minulých pěti utkáních

Ludogorec poprvé v sezoně obdržel více jak gól

Slavia udržela nulu počtvrté v řadě

Domácí začali sympaticky a aktivně, slibnou úvodní šanci před brankářem Antonínem Kinským ale zakončil Caio Vidal hodně nepřesně. Ve 14. minutě pak hlavičkoval Rwan Seco, ani on však míč mezi tři tyče nedostal.

Slavia každopádně v úvodních 20 minutách nic pořádného neukázala, naopak jen těsně vedle šla střela Ricka. Až poté Slavia trochu vystrčila růžky, v první možnosti selhal hlavičkující obránce Malick Diouf.

Ve 38. minutě už sešívaní slavili, ve vápně se dobře zorientoval Matěj Jurásek a zakončil pod břevno. A to týmu hodně dodalo na sebevědomí. Další gól měl na noze Conrad Wallem, avšak gólman ho tentokrát vychytal.

První poločas uzavřela šance Kwadwa Duaha hlavou, která těsně minula slávistickou bránu. Po výměně stran se tak pokračovalo za vedení Slavie 1:0 a náskok mohl být rychle dvojnásobný, zásah Jana Bořila ale neplatil pro ofsajd.

Slavii to každopádně neposlalo do kolen, nadále kontrolovala vývoj utkání. Obrovskou šanci zahodil Diouf, přesněji řečeno ho parádně vychytal gólman. V 65. minutě už ale byl i on na střelu po rohovém kopu krátký.

Do balónu se totiž přímo po rohovém kopu opřel střídající Mojmír Chytil a propálil vše, co mu stálo v cestě. A chvíli nato to mohlo být o tři zásahy, trestuhodně však selhal další náhradník Ondřej Lingr.

V závěru už sešívaní utkání zkušeně dohrávali a pohodlně si došli pro vítězství 2:0.

Zdroj: UEFA, Nova Sport 5