Středa, 23 října, 2024
DomůSportFootballSenzace na půdě krále Ligy mistrů. Dortmund zahájil odplatu za neúspěšné finále,...

Senzace na půdě krále Ligy mistrů. Dortmund zahájil odplatu za neúspěšné finále, v poločase sestřelil Real Madrid dvěma góly

Borussia Dortmund se v úterý večer představila na Santiagu Bernabeu. Svému soupeři měla co vracet. V letošním finále Ligy mistrů totiž na Real Madrid nestačila. V této sezoně se ale poměrně trápí a tak rozhodně nebyla favoritem. Přesto utkání zahájila skvěle.

Třetí kolo Ligy mistrů nabídlo repríze posledního finále

Dortmund vyrazil na půdu Realu Madrid

V poločase vedl o dva góly

V minulé sezoně oba týmy došly do finále Ligy mistrů. Mnoho fotbalových romantiků však tehdy smutnilo. Znovu totiž vyhrál Real Madrid, král nejprestižnější evropské klubové soutěže. Borussia Dortmund sice podala skvělý výkon a měla své šance, doplatila ale na svou neefektivitu.

Los Blancos vyhráli ve Wembley 2:0. To už je ale minulost a oba týmy prošly změnami. Vestfálský celek většími, změnil trenéra, přišel o některé opory. Španělé naopak ještě posílili, do týmu přibyl Kylian Mbappé.

Přesto by oba kluby rozhodně odstartovaly novou sezonu lépe. Real Madrid je na tom ale lépe než jeho úterní protivník. V La Lize se nachází na druhém místě, na první Barcelonu ztrácí jen tři body.

To Borussia je v Bundeslize až sedmá. Na první Bayern a Lipsko má čtyřbodovou ztrátu. Ideální to není výsledkově ani herně. Tak nějak se to ale dalo po tolika změnách čekat. Nuri Sahin navíc nemá kdovíjaké trenérské zkušenosti.

V Lize mistrů je na tom ale Dortmund o poznání lépe než španělský mistr. Po dvou kolech měl na kontě šest bodů za výhry 3:0 nad Bruggami a 7:1 nad Celticem. To Real Madrid sice porazil Stuttgart 3:1, nicméně v zápase byl německý celek velkou hrozbou. Ve druhém kole pak svěřenci Carla Ancelottiho prohráli v Lille 1:0.

Dortmund zahájil reprízu minulého finále snovým poločasem

Real Madrid potřeboval získat v Lize mistrů body a napravit zaváhání ze zápasu s Lille. I v lize má lepší formu, pochlubit se může dražším a našlapanějším kádrem. Dortmund přijel na Santiago Bernabeu jako outsider.

To však nemusí nic znamenat. A také neznamenalo. Borussia se ničeho nezalekla a v první půli si vedla solidně. Domácí tým sice byl nebezpečný, blízko gólu byl například Jude Bellingham. Síť se ovšem třásla jen v bráně, kterou strážil Thibaut Courtois.

Ve 30. minutě otevřel skóre utkání nizozemský útočník Donyell Malen, který o čtyři minuty později asistoval u branky 20letého anglického fotbalisty Jamieho Gittense. Celkově byl vestfálský mančaft v prvním dějství o něco nebezpečnější a do vedení se dostal zaslouženě.

Hraje ale na půdě krále Ligy mistrů. Real Madrid hraje vždy do poslední minuty a tak se musí mít svěřenci Nuriho Sahina na pozoru.