DomůSportFootballSchickův konkurent opět udeřil. Do sítě uklidil centr z pravé strany a...

Schickův konkurent opět udeřil. Do sítě uklidil centr z pravé strany a takto proti Brémám potvrdil roli útočné jedničky Leverkusenu

Lekce z produktivity ve velkém stylu! Leverkusen se na půdě Werderu Brém dlouho trápil, pak ale udeřil kdo jiný než Victor Boniface. Nigerijský snajpr se trefil po centru z pravé strany, díky čemuž jeho tým o půli vede.

Boniface gólem opět potvrdil roli prvního útočníka týmu

Schick na úkor něj zůstal na lavičce náhradníků

Stejně na tom je i další Čech Matěj Kovář

Leverkusen měl na půdě Werderu co napravovat. V Lize mistrů totiž jen remizoval na hřišti francouzského Brestu, přestože byl poměrně velkým favoritem. Zapsal tak ztrátu a cestoval zpátky domů.

A právě zápas, který Bayer čekal v sobotu odpoledne, patří k těm nejtěžším. Když po pohárovém výjezdu, který se nepodaří vyhrát, následuje i výjezd v domácí lize, nikdy to není příjemné.

Zvláště pak do Brém, které před týdnem poměrně nečekaně oloupily Wolfsburg na jeho vlastní půdě. Nasázely mu čtyři kousky a odjely domů s hodně cennými třemi body. Doma před vlastními fanoušky to chtějí potvrdit.

Leverkusen měl trable už v předchozích ligových utkáních, hlavně směrem do defenzivy. Někteří Češi se dokonce na sociálních sítích dohadovali, zda nedostane konečně v bráně šanci Matěj Kovář. Jeho konkurent má ale bohužel hodně pevnou pozici.

Zatímco loni dostával právě v pohárech český gólman hodně herního času, letos v Lize mistrů logicky chce Lukáš Hrádecký chytat. Kovář je tím odsouzen do role jasné dvojky, což se logicky nehodí ani české reprezentaci.

Kovář tedy zůstal na lavičce, stejně jako útočník Patrik Schick. Ten dostal šanci se ukázat právě v týdnu v Lize mistrů, i s ohledem na výsledek ale trenér tentokrát vsadil na osvědčeného Victora Boniface.

Ten každopádně v úvodu utkání pořádně vidět nebyl. Snažili se spíše domácí, kteří měli zjevně silově navíc. První pořádný zákrok musel vytáhnout v 15. minutě výše zmíněný Hrádecký, když vymazal střelu Marvina Ducksche.

Ještě větší možnost měl jen chvíli poté ten stejný hráč, tentokrát jeho koncovku vyrazil finský gólman na rohový kop. Neuspěl ani jeho spoluhráč Mitchell Weiser, který pro změnu bránu vůbec netrefil.

Leverkusen v podstatě jen držel míč, avšak nic pořádného z toho nevytěžil. Po půlhodině to bylo na střely na bránu 3:0 ve prospěch outsidera. Werder tak mohla trápit jen jedna, ale zásadní věc – produktivita.

A ta je právě ve 30. minutě vytrestala. Frimpong totiž poslal z pravé strany do pokutového území exkluzivivní míč, který Boniface s přehledem uklidil do sítě.

WHO ELSE BUT VICTOR BONIFACE WITH A GREAT FINISH TO GIVE LEVERKUSEN THE LEAD!!!THIS BROTHER WALKED OFF A CAR ACCIDENT LIKE IT WAS NOTHING!JEREMIE FRIMPONG WITH A GREAT ASSIST!!!FLORIAN WIRTZ 🇩🇪(2003) WITH A BEAUTIFUL PASS IN THE BUILDUP!!!📽️ @GoalsXtrapic.twitter.com/nC9LZQdrk6— Football Report (@FootballReprt) October 26, 2024

Nigerijec tak gólem zařídil poločasové vedení svého týmu, přestože i Brémy rozhodně měly své šance.

Zdroj: X.com