Neděle, 27 října, 2024
DomůSportFootballRobert Lewandowski zničil Real Madrid. O hattrick okradla barcelonského střelce branková konstrukce....

Robert Lewandowski zničil Real Madrid. O hattrick okradla barcelonského střelce branková konstrukce. Další branky dávali Yamal a Raphinha

Jedenácté kolo španělské LaLigy mělo ve své nabídce největší utkání. Slavné El Clasico nabídlo velkolepou podívanou plnou šancí, které vévodil Robert Lewandowski. Polský střelec zničil Real Madrid dvěma góly, o třetí ho přitom okradla branková konstrukce. Další branky přidali skvěle hrající Lamine Yamal a kapitán Raphinha. Barcelona vyhrála jednoznačně 4:0.

Sobotní El Clasico mezi Realem a Barcelonou skončilo 4:0 po Katalánce

O výsledku rozhodl dvěma zásahy Robert Lewandowski, o hattrick přišel kvůli tyči

Další branky vstřelili Lamine Yamal a Raphinha

Dost možná největší fotbalový zápas, slavné El Clasico, souboj nesmiřitelných rivalů. To je utkání Real Madrid vs Barcelona, jehož poslední pokračování viděl stadion Santiago Bernabéu v sobotu večer. Domácí v utkání doháněli tříbodovou ztrátu a museli se obejít bez brankářské jedničky Thibauta Courtoise a brazilského dribléra Rodryga. Oba vyřadilo svalové zranění.

Do svého prvního El Clasica v životě vyběhl Kylian Mbappé. Francouz se po letním přesunu s PSG se svým novým zaměstnavatelem už sžil a byl to právě on, kdo se ve druhé minutě hnal proti Inaki Peňovi. Celou akci ovšem nakonec zastavil praporek pomezního rozhodčího. Od úvodu se tak hrál svižný fotbal, který na barcelonské straně vyhovoval hbitému Lamine Yamalovi.

Sedmnáctiletý supertalent ovšem neměl zatím správně srovnaná mířidla, stejně jako jeho podstatně zkušenější útočný kolega Robert Lewandowski. Svou vůbec první branku za Real v nové sezoně mohl vstřelil Jude Bellingham, ale jeho pokus skvěle vyškrábl Peňa. Navíc situaci předcházel Mbappého ofsajd. Francouz ve 30. minutě vstřelil branku sám, ale video ji neuznalo opět pro postavení mimo hru.

Robert Lewandowski byl u třech gólů

Do druhého dějství udělal jednu změnu hostující kouč Hansi Flick. Němec nechal v kabině Fermina Lopeze, kterého nahradil Nizozemec Frenkie de Jong. Ukrajinec Lunin hájící branku Realu neměl po pěti minutách druhého poločasu příliš práce s dalekonosným pokusem Yamala. O malou chvíli později poslal skvělý pas na Lewandowského Marc Casado a polský šuter zkušeně zavěsil.

Hosté tak vytěžili z minima maximum a dostali se do velmi komfortní situace. Zvlášť když o dvě minuty později poslal do pokutového území naprosto přesný centr Alejandro Balde a nikým nehlídaný Lewandowski zvýšil prudkou hlavičkou na 2:0. Carlo Ancelotti na vývoj utkání zareagoval nasazením Luky Modriče, Chorvat vystřídal Tchouaméniho.

Hned vzápětí se hnal na Peňu opět Mbappé, ale pětadvacetiletý gólman se zaskvěl vynikajícím zákrokem. Hned poté už míč do branky dopravil, ale ani se neradoval, protože věděl, že je opět v ofsajdu. Fanoušci Realu pouze kroutili hlavou a ještě hlubší vrásky na čele jim mohl přivodit Lewandowski, kterého od hattricku zradila branková konstrukce.

Hrozil ale také Bílý balet. V 70. minutě zahrál krásně trestný kop Modrič a Bellinghama dělilo od snížení pouze lepší zpracování. Udeřilo ovšem na druhé straně. Peňa svou rozehrávkou krásně našel Lewandowského, který prodloužil na Raphinhu. Brazilec potáhl míč a naservíroval ho Yamalovi. Nástupce Lionela Messiho následně vymetl šibenici – 3:0.

V závěru upravil výsledek na konečných 4:0 ještě kapitán Blaugranas Raphinha. Velký zápas tak skončil nečekaně jasným debaklem. Katalánci tak mají v čele LaLigy již šestibodový náskok.

Zdroj: Nova Sport 4