Pátek, 11 října, 2024
DomůSportFootballŘecko šokovalo kolébku kopané! K překvapivé výhře v Anglii pomohl i záložník...

Řecko šokovalo kolébku kopané! K překvapivé výhře v Anglii pomohl i záložník Slavie Christos Zafeiris

Třetí kolo Ligy národů proti sobě postavilo domácí Anglii a Řecko, které kolébku kopané doslova šokovalo. Ke konečné výhře 2:1 přispěl i záložník pražské Slavie v řeckých službách Christos Zafeiris. Obě branky vstřelil Vangelis Pavlidis.

Zápas Ligy národů mezi Anglií a Řeckem skončil překvapivě 2:1

Do utkání ve druhé půli zasáhl i záložník Slavie Christos Zafeiris

O výhru Řecka se dvěma zásahy zasloužil Vangelis Pavlidis

V utkání národních týmů Anglie a Řecka by tuzemský fanoušek obvykle žádnou stopu nenašel. Ve čtvrtek večer tomu ovšem bylo jinak. Historicky osmý vzájemný duel těchto zemí totiž sledoval od úvodního hvizdu z lavičky náhradníků středopolař pražské Slavie Christos Zafeiris. Řecký reprezentant o víkendu rozhodl pražské derby mezi Slavií a Spartou (2:1).

Jeho kolegové vyběhli na trávník slavného Wembley v roli jasných outsiderů. A to přesto, že na rozdíl od kolébky nejoblíbenějšího sportu na Zemi už mají jeden titul kontinentálních mistrů (rok 2004). Překvapivě to byli právě Řekové, kdo zahrozil v utkání jako první. Trefa Konstantinose Mavropanose ale nemohla být uznána kvůli ofsajdovému postavení.

V další fázi úvodního dějství si vzali utkání do své režie domácí, ale přes pozornou řeckou obranu bylo velmi těžké se prosadit. K nadějné střele se dostal třeba ofenzivní šikula z Chelsea Cole Palmer, ale jeho pokus letěl vysoko nad branku gólmana Newcastelu Odyssease Vlachodimose. Jinak byla hostující obrana v prvním poločase nadmíru pozorná.

Christos Zafeiris nastoupil do druhého poločasu

Hned v úvodu druhého poločasu přišel velký šok. Vangelis Pavlidis se totiž parádně proháčkoval až před Pickforda a přízemní střelou gólmana Evertonu prostřelil. Bylo to 1:0 pro hosty. Útočník lisabonské Benficy navíc mohl skórovat i v 60. minutě, ale italský sudí Colombo musel zapískat zcela jasný ofsajd. V té době už byl na hřišti i forvard Aston Villy Ollie Watkins.

Osmadvacetiletý střelec se chvíli poté ocitl v nadějné šanci, ale svou prudkou střelu nedokázal vtěsnat mezi tři tyče. V 66. minutě přišel čas i pro zástupce Chance Ligy. Christos Zafeiris nahradil na hřišti kolegu Siopise a hned se zapojil do hry. Dokonce pohotově vyslal do samostatného úniku útočníka belgických Brugg Christose Tzolise, ale ten ve své šanci neuspěl.

Hvězdný tým irského kouče Lee Carsleyho nevěděl, jak si s utkáním poradit. Pozorní Řekové skvěle rozbíjeli střed hřiště, k čemuž výborně přispíval i českou ligou obouchaný Zafeiris. V 83. minutě navíc přišel další šok. Domácí fanoušci nevěřili vlastním očím, protože to bylo 2:0 pro hostující tým. Tzolis vyzval ke skórování Pavlidise a ten vsítil svou druhou branku.

Naštěstí pro Anglii ale nahrávající Tzolis vyslal svůj centr z ofsajdové pozice. Pro Ostrovany ovšem uběhly další cenné vteřinky, které je dělily od srovnání nepříznivého výsledku. Přesto si ale mohli Angličané z plna hrdla zařvat gól. V 87. minutě totiž srovnal jejich zlatý chlapec Jude Bellingham. Řekové ale neřekli poslední slovo, výhru na jejich stranu totiž převrátil druhým zásahem večera Pavlidis. Šok byl na světě.

Zdroj: Nova Sport 2