Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballPrvní letošní ligová trefa Chorého přispěla k výhře Slavie nad Pardubicemi. Sešívaní...

První letošní ligová trefa Chorého přispěla k výhře Slavie nad Pardubicemi. Sešívaní dohrávali v deseti, červenou dostal Prebsl

Slavia Praha zvítězila v 7. kole Chance ligy před vlastními fanoušky nad Pardubicemi 2:0. Skóre otevřel na konci první půle El Hadji Malick Diouf, na nějž navázal po přestávce Tomáš Chorý. V 60. minutě obdržel Filip Prebsl červenou kartu, ale na zisku tří bodů domácích to nic nezměnilo.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slavia se po výhře přiblížila vedoucí Spartě na rozdíl tří bodů, přičemž má zápas k dobru

Tomáš Chorý se v lize trefil za Slavii vůbec poprvé

Ani vyloučení Filipa Prebsla nepomohlo hostům k bodovému zisku

Domácí fotbalisté začali aktivněji, jak se dalo čekat. Už ve čtvrté minutě se rýsovala šance, kdy se po dlouhé přihrávce rozběhl sám proti Janu Stejskalovi Lukáš Provod. Slavistický střelec si však nedokázal správně zpracovat míč a hostující brankář díky skvělému výběhu zakročil.

Tlak sešívaných pokračoval nadále. Po čtvrthodině hry se ve vápně soupeře šikovně uvolnil Filip Prebsl, ovšem Stejskal opět pohotově zasáhl. Pardubice se k první příležitosti dostali před půlhodinou, když se k exekuci přímého kopu postavil Tomáš Zlatohlávek, ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Po ojedinělé šanci hostů se další akce ujala Slavia. Povedený centr ze strany si našel Tomáš Chorý, a i když stál zády k bráně povedlo se mu zakončit. Pro smůlu všech červenobílých příznivců trefil pouze pravou tyč.

V závěru se schylovalo k tomu, že Stejskal udrží v prvním poločase čisté konto. Nicméně v páté minutě nastavení se k odraženému míči prodral El Hadji Malick Diouf a ránou na bližší tyč otevřel skóre.

Chorý pečetil vítězství Slavie zkraje druhého poločasu

Začátek druhé půle pokračoval aktivitou domácích, kteří hned po necelých čtyřech minutách navýšili své vedení. Po rohovém kopu se balon dostal k Chorému, jenž na hranici malého vápna doklepl míč do sítě. Pro útočníka se jednalo o první trefu v letošním ligovém ročníku po letním přestupu z Plzně.

Komplikace pro Slavii přišla v 60. minutě, kdy nejprve za ostrý zákrok obdržel Prebsl žlutou kartu. Sudí ovšem po přezkoumání situaci hráči udělil červený kartonek, a hosty tak čekala půlhodinová přesilovka.

Pardubičtí fotbalisté ovšem ani s výhodou jednoho muže na trávníku navíc mnoho nezmohli. Sešívání stále kontrolovali míč a soupeře k výraznějšímu ohrožení nepouštěli. Dvougólový náskok domácí uhlídali až do konce zápasu.

Slavia tak porazila před vlastními fanoušky Pardubice 2:0. Posunula se v tabulce na druhé místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Spartu, sešívané ovšem čeká utkání navíc. Další duel Pražané odehrají po reprezentační přestávce, 14. září zamíří do Ostravy. Pardubice ve stejný den přivítají Olomouc.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport