Pátek, 18 října, 2024
DomůSportFootballPrvní duel Bundesligy po reprezentační pauze postrádal největší hvězdy. Borussia Dortmund nováčkovi...

První duel Bundesligy po reprezentační pauze postrádal největší hvězdy. Borussia Dortmund nováčkovi ze St. Pauli vstřelila branku až před poločasem

Sedmé kolo německé Bundesligy odstartovalo po reprezentační pauze utkáním, ve kterém Borussia Dortmund přivítala St. Pauli. Oba týmy musely v sestavě kvůli zranění oželet největší hvězdy. Během úvodního dějství se domácímu favoritovi z Dortmundu podařilo vstřelit branku až v samém závěru, prosadil se Ramy Bensebaini.

Sedmé kolo Bundesligy proti sobě postavilo Dortmund a St. Pauli

Oba týmy postrádaly klíčové muže své sestavy

Během prvního poločasu poslal Dortmund do vedení Bensebaini

Nevyrovnané výkony dotáhly Borussii Dortmund po šesti kolech pouze na sedmé místo bundesligové tabulky. Své postavení chtěli svěřenci Nuriho Sahina vylepšil na úkor nováčka ze St. Pauli. Tým z ikonické čtvrti Hamburku se do elitní soutěže vrátil po dlouhých třinácti letech, ale zatím to není žádná sláva.

Mužstvo trenéra Alexandera Blessina figurovalo s pouhými čtyřmi body až na patnácté příčce. V Dortmundu navíc nemohl nastoupit tuniský reprezentant Elias Saad, který se dvěma góly a stejným počtem asistencí platí za nejproduktivnějšího hráče St. Pauli. Ze zápasu ho odhlásilo poranění kotníku.

Schwarzgelben museli ale také oželet svůj největší klenot. Forvard Karim Adeyemi už v nové sezoně stihl ve všech soutěžích pětkrát skórovat a přidat tři asistence, ale aktuálně se léčí se svalovým zraněním. Na hrotu nastoupil Serhou Guirassy, který za svou Guineu nastřílel ve dvou duelech pět branek.

Borussia Dortmund se dostala do vedení díky Bensebainimu

Úvodní vteřiny zápasu patřily překvapivě hostům. Anglický křídelník Oladapo Afolayan ale svou šanci nezakončil s dostatečnou razancí, takže Kobela ohrozila jen minimálně. V dalších minutách převzal iniciativu podle očekávání domácí Dortmund, který jako tradičně povzbuzoval plný stadion v čele s ikonickou Žlutou zdí.

Signal Iduna Park viděl první šanci na konci šesté minuty. Na hostujícího gólmana Nikolu Vasilje se řítil Serhou Guirassy, ale po chytré Brandtově přihrávce už měl na zakončení nedostatek času. Další šanci měl další člen ofenzivní vozby Borussie Donyell Malen, ani on ale neuspěl.

Zajímavý duel okořenila i pěkná šance St. Pauli. Afolayan se po pěkné kombinaci ocitl před Kobelem, ale na poslední chvíli mu míč vypíchl Schlotterbeck. Po půlhodině hry sice poslal hosty do vedení Morgan Guilavogui, ale branka byla kvůli ofsajdu nakonec odvolána. A tak opět převzali iniciativu domácí.

Hráči Borussie se dočkali až těsně před koncem prvního poločasu. Pascal Gross vyslal do velkého vápna krásný centr, který si našel jeho kolega Ramy Bensebaini a hlavou uklidil míč parádně do sítě. Hostující brankář neměl sebemenší nárok a domácí se radovali z vedení 1:0. Více toho úvodní dějství nenabídlo.

Zdroj: Nova Sport 3