Pondělí, 23 září, 2024
DomůSportFootballProkletí derby je minulostí! Dlouhé dva roky trvalo, než AC Milán porazilo...

Prokletí derby je minulostí! Dlouhé dva roky trvalo, než AC Milán porazilo městského rivala. Pomohly k tomu tři důležité faktory

Dlouhé dva roky nedokázal AC Milán vyhrát městské derby proti Interu. Díky třem důležitým faktorům se to ale svěřencům Paula Fonsecy v neděli večer podařilo. Prokletí je tak minulostí.

Derby mezi Interem a AC Milán ovládlo 2:1 AC

Nerrazzuri tak zvítězili po dlouhých šesti letech

Pomohly k tomu tři faktory trenéra Paula Fonsecy

Šest prohraných derby pod vedením Stefana Pioliho je minulostí. Milánské AC s novým trenérem Paulem Fonsecou zrušilo dvouleté prokletí a na San Siru triumfovalo nad Interem 2:1. O výhře rozhodl v posledním minutě stoper Matteo Gabbia.

Komentář italského novináře Lucy Bianchina pro web gazzetta.it vyzdvihl tři faktory, díky kterým se AC v tabulce bodově srovnalo s městským rivalem. Oba týmy nyní mají po pěti kolech osm bodů. Inter je šestý, AC díky horšímu skóre hned za ním.

„Na výhře AC Milán má hlavní zásluhu trenér Fonseca a jeho tři trumfy. Jsou jim hlava, taktika a fyzická stabilita. Podle Fonsecových slov mluvil ve středu ráno více než hodinu s celým týmem. Motivace se jedenapadesátiletému Portugalci evidentně povedla,“ píše Bianchina.

Taktická a fyzická připravenost AC Milán

Novinář dále vyzdvihuje, jakým způsobem Fonseca své svěřence připravil po taktické stránce. V defenzivě opět vsadil na čtyřobráncový systém a ve středu zálohy našel větší roli pro Tijjani Reijnderse. Nizozemec byl nejlepším mužem na hřišti, asistoval u vítězné trefy.

„Po celý zápas se zdálo, že hráči Interu nestíhají fyzicky, a to i poté, co Simone Inzaghi udělal v 63. minutě hned tři změny. Ani nováčci Frattesi, Darmina a Asllani ovšem historii zápasu nezměnili,“ dodává Bianchina.

Dalším důležitým aspektem slavného vítězství Nerrazzuzi byla brzká trefa Christiana Pulišiče. Křídelním s americkým pasem se prosadil už v 10. minutě, v novém ročníku Serie A se trefil už po třetí, navíc připsal i dvě asistence.

Vyrovnání Dimarca v 27. minutě obhájci titulu ve finále žádné body nepřineslo. Trenér AC Fonseca si tak zřejmě zachránil zaměstnání, protože po bídném startu ligy a domácí prohře s Liverpoolem (3:1) na úvod Ligy mistrů se hlasitě mluvilo o jeho odvolání.

Zdroj: gazzetta.it