Středa, 25 září, 2024
DomůSportFootballProblém pro Real Madrid! Kylian Mbappé se zranil a je mimo hru,...

Problém pro Real Madrid! Kylian Mbappé se zranil a je mimo hru, Ancelotti nemůže týdny počítat se svou hlavní hvězdou

Real Madrid potvrdil, že Kylian Mbappé utrpěl zranění stehenního svalu na levé noze a bude mimo hru následující tři týdny. Toto zranění znamená, že vynechá několik klíčových zápasů, včetně madridského derby proti Atlétiku.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mbappé si poranil stehenní sval na levé noze a bude mimo hru tři týdny

Vynechá zápasy proti Atlétiku Madrid, Lille a Valladolidu

Mbappé odešel z hřiště během zápasu proti Alavésu poté, co si stěžoval na bolest v levé noze

Mbappé požádal o střídání v 80. minutě zápasu proti Alavésu, kde pomohl Realu Madrid dostat se do vedení 2:0. Kvůli bolesti v levé noze se rozhodl nechat se vystřídat, aby předešel vážnějšímu zranění.

Po zápase trenér Carlo Ancelotti na tiskové konferenci prohlásil: „Je v pořádku. Byl trochu unavený a požádal mě o vystřídání, aby se vyhnul problémům.“

Ve středu odpoledne však Real Madrid ve svém prohlášení potvrdil, že po důkladném vyšetření bylo zjištěno zranění stehenního svalu na levé noze. „Po vyšetřeních, která byla dnes provedena na našem hráči Kylianu Mbappém, bylo zjištěno zranění stehenního svalu na levé noze,“ uvedl klub.

Mbappé vynechá klíčové zápasy proti Atlétiku a Lille

Real Madrid nyní čelí výzvě najít způsob, jak uspět bez francouzského útočníka v nadcházejících zápasech. Derby proti Atlétiku bude velkou zkouškou.

Real je nyní na druhém místě LaLigy se 17 body, Atlético má 12 bodů. Mbappé, který se v průběhu sezóny postupně dostával do formy, ve španělské nejvyšší soutěži zatím skóroval pětkrát.

Jeho absence bude pro tým Ancelottiho velkou ztrátou, a bude tak nutné najít novou cestu, jak v těchto klíčových zápasech uspět.

Zmešká klíčový zápas proti Atlétiku Madrid v LaLize, Lille v Lize mistrů a nebude k dispozici ani pro francouzskou reprezentaci během nadcházející přestávky.

🚨⚪️ Real Madrid confirm that Kylian Mbappé suffers an injury to the femoral biceps of his left leg.He will be out for the next 3 weeks, set to miss games against Atlético Madrid, Lille and Valladolid. pic.twitter.com/Kb8u7TAPI2— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) September 25, 2024

Ancelottiho komentáře po zápase

Trenér Ancelotti se po zápase vyjádřil k průběhu posledních minut: „To je fotbal. Když si myslíte, že je zápas hotový, stačí drobná chyba a soupeř dá první gól. To dodá protivníkovi sebevědomí. Nechcete to, ale někdy se to stává. Stalo se to dnes a bude se to stávat ještě mnohokrát.“

Přesto Ancelotti zdůraznil, že jeho tým hrál velmi dobře po většinu zápasu a dodal: „Tým hrál velmi dobře 60 minut a to nám dodává sebevědomí.“

Trenér také pochválil Bellinghama za jeho výkon: „Zlepšuje se. Přihrál na Mbappého gól a odehrál velmi solidní zápas. Musí se víc dostávat do vápna, jak to dělal loni, ale proti nízké obraně, jakou měl Alavés, je to mnohem těžší. Požaduji od něj tuto práci, ne nutně góly.“

Zdroj: X, Real Madrid