Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballPříchody nových hráčů do Sparty? Lars Friis po Jablonci zareagoval na zprávy...

Příchody nových hráčů do Sparty? Lars Friis po Jablonci zareagoval na zprávy ohledně možných posil, odkázal se na Rosického

Pražská Sparta je zatím stále stoprocentní. V sobotu totiž porazila Jablonec 2:1 po gólech Lukáše Haraslína a Indrita Tuciho a zapsala další tři body do tabulky Chance Ligy. Kouč letenských Lars Friis se na tiskové konferenci po zápase rozpovídal o výkonu svých svěřenců, ale také promluvil o posledních spekulacích co se příchodů nových tváří do klubu týče.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sparta v sobotu porazila Jablonec 2:1

Trefili se Lukáš Haraslín a Indrit Tuci

Lars Friis na tiskové konferenci zhodnotil utkání s Jabloncem a vyjádřil se také o možných posilách

Sparta je v úvodu nové sezóny Chance Ligy stále stoprocentní. Po zápasech s Pardubicemi, Teplicemi, Duklou a Bohemians zvládla utkání pátého kola proti Jablonci.

Letenští se dostali do vedení už v 38. minutě, kdy se trefil přesně Lukáš Haraslín. V 59. minutě pak hlavní sudí Jan Machálek po konzultaci s videorozhodčím neuznal branku jabloneckého Davida Puškáče, skóre se tedy neměnilo.

O devět minut později navíc Sparta udeřila podruhé. Tentokrát to byl Indrit Tuci, který dopravil míč do sítě po asistenci Angela Preciada.

V 88. minutě tak Jakub Martinec pouze korigoval skóre utkání na konečných 1:2. Sparta je tedy po pěti zápasech na prvním místě tabulky Chance Ligy, se ziskem 15 bodů má dva body náskok na druhou Slavii.

„Zápas jsme si zkomplikovali my sami, měli jsme šance na to, abychom dali o dvě až tři branky více. Je to i to, co jsem říkal klukům. Když toho soupeře pustíte do těch situací, tak je závěr zápasu vždy hektický. Měli jsme opravdu velké šance, které jsme měli proměnit a je to něco, na čem chceme zapracovat,“ řekl kouč pražského velkoklubu na tiskové konferenci.

Friis promluvil také o možných posilách

Sparta se každopádně podle posledních zpráv ještě rozhlíží na přestupovém trhu po nových posilách. Konkrétně se jedná hlavně o náhradu za zraněného Imanola Garcíu, jenž má bohužel pro letenské po sezóně.

Vedení Sparty si moc dobře uvědomuje, že aktuální stav na levém wing-backovi není dobrý a musí tento post posílit. Snaží se proto získat reprezentanta Peru Marcose Lópeze z Feyenoordu.

Před pár dny vyšla na povrch informace, že se Sparta zajímá o amerického útočníka Duncana McGuireho. Kouč Friis se na tiskové konferenci k těmto spekulacím samozřejmě sám vyjádřil.

„Měl jsem hodně práce se zápasem v Jablonci, na něj jsem se soustředil. Věřím, že až bude něco hotového, Tomáš Rosický mi to řekne,“ uvedl Friis také na tiskové konferenci.

Zdroj: Chance Liga, AC Sparta Praha