Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballPřestřelka v generálce na nový soutěžní ročník a obavy o Červa. Co...

Přestřelka v generálce na nový soutěžní ročník a obavy o Červa. Co Plzeň ukázala před startem ligy?

Poslední den rakouského soustředění znamenal pro Viktorii Plzeň generálku před ostrým startem sezóny. Už loni jí sparing partnerem byl úspěšný dánský celek z Kodaně. Jinak tomu nebylo ani letos, protože právě do Kufsteinu tento tým přijel znova. Relativně divoký duel skončil vysokou a zaslouženou remízou 3:3.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Úvod jako z hororu zažili právě hráči z města piva, když se už ve 4. minutě měnilo skóre. Po centru z levé strany propadl míč na hranici vápna. V těchto místech stál připravený Mattsson, jenž fantastickým obstřelem na vzdálenější tyč nedal Jedličkovi šanci na zákrok.

To bylo dostatečné varování pro Západočechy, a tak začal v ofenzivě výrazně pracovat mladý Panoš. Nejprve nenapálil ideálně odražený balón po rohu, ale ve 13. minutě se už prosadil. Přesně do šibenice uklidil osamocen centr Kopic a slavil první branku v A-týmu Viktorie.

Netrvalo to dlouho a Plzeň otočila o pár minut později skóre. Za velkého důrazu vyslal Vašulín do samostatného úniku Kabonga, který mířil proti několika obráncům. Nakonec zavelel k přízemní technické střele a s přispěním brankáře Trotta se mohl radovat.

Zbytek úvodního dějství snesl už opatrné měřítko na obou stranách. Nejvíce zahrozil po přímém kopu překvapivou střelou Kalvach. Rozhozeného Trotta ovšem nepřekonal, protože o pár centimetrů minul levou tyč.

Opatrnější druhá půle také nabídla tři branky

Po několika změnách na obou stranách jsme prakticky do 66. minuty sledovali nudný zápas. V těchto chvilkách bylo vše změněno. Sène nedokázal odvrátit prudký přízemní centr na zadní tyč, proto jednoduše do Jedličkovy svatyně uklízel osamocený Oskarsson.

Jenže za pár okamžiků přišla okamžitá odpověď Viktoriánů. Pohlednou souhru od poloviny hrací plochy vyšperkoval přihrávkou pod sebe Deml. Jeho pobídka našla zkušeného Vydru, jenž hned z první překonal bezmocného brankáře Kodaně.

Na závěr generálky červenomodří zalezli na obrannou polovinu a vyčkávali, což se nevyplatilo. Poslední roh v zápase našel zapomenutého Claessona. Švédský záložník se opřel do hlavy, která nedala přes několik hráčů skončila v síti a uzavřela toto střetnutí.

„Mrzí mě, že jsme dostali gól úplně na konci zápasu. Myslím si, že soupeř byl hodně kvalitní, ale my taky předvedli dobrý výkon, takže určitě to je pozitivní a je ještě prostor pro zlepšení,“ zhodnotil zápas Ondřej Deml na YT kanál klubu.

Zranění Červa

Už brzy v 19. minutě musel jít na plac z lavičky Alexandr Sojka. Důvodem bylo zranění středního záložníka Lukáše Červa. Ten padl k zemi po jednom z ostrých soubojů a signalizoval bolest na hrudníku, kam dostal tvrdý úder. Zranění dlouho vydýchával u laviček a na další informace musíme ještě počkat.

Pro Miroslava Koubka jde o nepříjemnou věc, jelikož na jeho pozici nemá moc na výběr. Dobře se jeví v přípravě Panoš, Sojka i Deml, ale zda to bude stačit na dlouhodobý základ není jisté. Rozřešení této hádanky uvidíme už příští sobotu, kdy Viktoria zamíří na 1. kolo Chance Ligy na půdu nováčka Dukly Praha.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň