Pondělí, 30 září, 2024
DomůSportFootballPodobnou střelu měl snad jenom Nico Stanciu! Jindřich Trpišovský chválil svého svěřence,...

Podobnou střelu měl snad jenom Nico Stanciu! Jindřich Trpišovský chválil svého svěřence, kterého sledují v zahraničí. Rozhodl zápas s Bohemians

Utkání na hřišti Bohemians rozhodl hráč Slavie, který má střelu jako Nico Stanciu. Takové srovnání použil Jindřich Trpišovský na adresu El Hadjiho Malicka Dioufa. Senegalce už sledují zahraniční skauti.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +350Kč BONUS S KÓDEM BIGPROMOCZSpustit přenos18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slavia vyhrála na Bohemians jednoznačně 4:0

Rozhodující branku vstřelil El Hadji Malick Diouf

Střelu Senegalce přirovnal Trpišovský k Nicu Stanciovi

Minulý týden se psalo o válci a ten se z pražské Slavie opravdu stává. Naposledy to potvrdila demolice sousedních Bohemians. Tým Jindřicha Trpišovského zvítězil v Ďolíčku přesvědčivě 4:0. Rozhodnuto bylo do poločasu, kdy se trefili Malick Diouf, Tomáš Chorý a vlastní gól si vstřelil Ondřej Petrák.

Posledně jmenovaný sice za sešívané v letech 2010 až 2013 hrál, ale svému bývalému klubu v neděli pomohl vlastní brankou. Ve druhé části už se ujala pouze střela Zafeirise. Slavia tak předvedla další vyspělý výkon, kterému vévodil devatenáctiletý El Hadji Malick Diouf.

„Předvedl výborný výkon a jeho gól byl opravdu krásný. Měli jsme skvělý vstup do utkání. Směrem dopředu jsme ukázali kvalitu, hráli s dobrou dynamikou a intenzitou. Domácím musím také poděkovat za perfektní hřiště,“ zhodnotil pro klubový web Jindřich Trpišovský.

Má věk i body, říká Jindřich Trpišovský

Podstatná část pozápasové tiskové konference byla věnována právě senegalskému Dioufovi. Ten v osmi ligových duelech nashromáždil pět branek a navíc přidal jednu asistenci. Hraje skvěle a v zimě bude jistě v hledáčku zahraničních klubů.

„Uvidíme, je to fotbal, stát se může cokoliv. Každopádně jeho výkony musí svítit v radarech týmů, kombinace věku a bodů je jasná. Nás třeba zaujal po deseti minutách, bouchne vás přes oči,“ řekl na adresu svého afrického svěřence Trpišovský a pokračoval.

„Je to o jeho kvalitě, má výbornou střelu. Zase to krásně trefil z první. Není to náhoda, má skvělou kopací techniku a výběr místa. Pořád to trénuje, furt to zkouší. Možná Nico Stanciu měl podobnou střelu z první nártem. To je dar,“ rozplýval se trenér sešívaných.

Základní sestavu Slavie si lze bez důrazného obránce už představit je těžko. Lze tedy předpokládat, že bude od první minuty na hřišti i při čtvrtečním utkání Evropské ligy s Ajaxem Amsterdam. A skauti velkých klubů budou opět v pozoru.

Zdroj: O2 TV Sport, SK Slavia Praha, X