Sobota, 28 září, 2024
DomůSportFootballPalmer se utrhl ze řetězu! Ofenzivní hvězda Chelsea za poločas vstřelila 4...

Palmer se utrhl ze řetězu! Ofenzivní hvězda Chelsea za poločas vstřelila 4 góly

Cole Palmer se stal prvním hráčem v historii Premier League, který vstřelil 4 góly za první poločas. Sobotní program nám nabízí exkluzivní utkání Chelsea vs. Brighton, které je speciální především z důvodu toho, že oba celky trénují nováčci. Po poločase The Blues vedou 4:2 i přes nepříznivé skóre ze začátku.

Palmer vstřelil 4 góly za poločas

Chelsea vede 4:2

Útočná čtyřka Chelsea dnes funguje

Utkání Chelsea proti Brightonu je plné chyb na obou stranách a je to pořádný den otevřených dveří v obranách. Šílený poločas, který nám nabídnul 6 branek, má přesto jednu hvězdu.

Je jí Cole Palmer, ten se opravdu utrhnul z řetězu a vstřelil za 45 minut 4 góly. Zápas otevřela hlavička Georginia Ruttera, který překonal výskok brankáře Sanchéze a poslal překvapivě Brighton do vedení.

21. minuta přinesla dobrý zisk a řešení Jacksona, který naservíroval balón do prázdné brány Palmerovi. Ten se už samozřejmě nemýlil a vyrovnal tak stav skóre na 1:1. O malou chvilku později vstřelil gól i Jadon Sancho, ale pro offside mu byl sebrán.

Vzápětí právě on vybojoval pro Chelsea penaltu a dal možnost otočit skóre. K té se postavil kdo jiný než právě nejlepší střelec Blues z minulé sezóny a chladnokrevně ji proměnil.

Cole Palmer završil parádně hattrick

O 3 minutky později běžel téměř sám na bránu Madueke, ale nedovoleně ho obránce Brightonu zastavil a i přes frustraci, že rozhodčí neudělil červenou kartu se Palmer nenechal zastrašit a nádhernou střelou pod pravou spojnici vymetl pavučiny v bráně Verbruggena.

Možná to domácí až moc uklidnilo, protože hned chvilku poté Brighton snížil skóre díky velké chybě v defenzívě a dobrému řešení Carlose Baleby. Znamenalo to tak snížení na 3:2 a dodávalo to naději hostům na možnost vyrovnání před poločasem.

To by ale nesměl být na hřišti střelec hattricku a nesměl by vstřelit čtvrtý gól po pěkné asistenci Jadona Sancha, kterému se zatím v modrém dresu daří. Palmerova forma tedy stále pokračuje a určitě má před sebou ještě spoustu skvělých momentů nejen v dresu Chelsea ale i v tom reprezentačním.

Do šaten se tak šlo za stavu 4:2 ale ztraceno určitě nic není. Dnes je to přehlídka individuálních chyb a oba týmy mají k dispozici opravdu spoustu protiútoků.

Zdroj: Canal+ Sport, X