Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballOstuda Slovanu Bratislava! Oslavy o postupu do Ligy mistrů se zřejmě protáhly,...

Ostuda Slovanu Bratislava! Oslavy o postupu do Ligy mistrů se zřejmě protáhly, slovenský mistr schytal debakl 0:5 se Žilinou

Slovan Bratislava se probojoval do ligové fáze Ligy mistrů a hráči si žádali odměny. Oslavy se ale zřejmě protáhly, protože o víkendu už nebylo co slavit. Slovan doma schytal debakl od Žiliny 0:5.

Slovan Bratislava si zahraje ligovou fázi LM

Oslavy se ale nejspíše protáhly

O víkendu schytal doma debakl 0:5

Slovan Bratislava vládl v minulé sezoně Slovensku a vyhrál ligu s velkým náskokem. Díky tomu se mohl těšit na kvalifikaci Ligy mistrů, i když tehdy málokdo věřil tomu, že by se dalo postoupit až do skupiny, přesněji tedy do nového formátu ligové fáze.

První soupeřem byla makedonská Struga, se kterou Slovan ovládl oba zápasy. Následovalo slovinské Celje, které sice doma se Slovanem remizovalo, ale v Bratislavě z toho byla výhra domácích 5:0. Podobným způsobem si poté hráči trenéra Vladimíra Weisse poradili i s APOELem.

Posledním soupeřem pak byl dánský Midtjylland, který byl ve dvojutkání favoritem. Slovan ale venku dokázal remizovat a doma si chtěl dojít pro cenný postup. V zápase vedl, ale poté přišla otočka. Slovan se ale nevzdal a nakonec slaví postup po výhře 3:2.

Mohlo tedy dojít na zasloužené oslavy. Hráči šli za vedením s prosbou o mimořádné odměny, ale málokdo tušil, že o víkendu nastane velká ostuda. Oslavy se totiž nejspíše trošku protáhly a bylo to znát.

Slovan v neděli v podvečer vyzval na svém domácím stadionu Žilinu, která by ráda zabojovala o ligový titul. Touha o plný bodový zisk hnala hráče Žiliny, zatímco ti ze Slovanu si mysleli, že to po postupu půjde samo.

Nemohli být dále od pravdy. Po půlhodiny otevřel skóre hostující Kaprálik, na kterého po devíti minutách reagoval Hranica. Změna po poločase nenastala a naopak z toho byl debakl.

Skóre ve druhé půli navýšil Ďuriš a v závěru přidal další dvě trefy Sauer. Žilina tak vyhrála 5:0 a fanoušci Slovanu nevěřili svým očím. Reprezentační přestávka tak rozhodně přijde vhod.

Zdroj: Livesport