Pondělí, 21 října, 2024
DomůSportFootballOfenzivní bitva skončila výhrou Slavie. Jablonec se ale statečně rval

Ofenzivní bitva skončila výhrou Slavie. Jablonec se ale statečně rval

Takovéto zápasy chce fanoušek vidět od týmů, které mají výbornou aktuální formu. Jablonec sehrál se Slavií zajímavé utkání, které nabídlo všechno včetně krásných gólů. Sešívaní ale nakonec vyhráli 2:1.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Michez se trefil při debutu v ligovém základu

Jablonec navázal na dobré výkony z minulých týdnů

Slavia vede ligu dál o šest bodů

U Nisy kolo uzavřel souboj dvou rozjetých týmů, Jablonec i Slavia před reprezentační pauzou zvládly svoje derby. A hlavně Severočeši stylově, když Slovanu Liberec nasázeli pod Ještědem pět gólů a debakl 5:0 byl na světě.

Oba mančafty si rozhodně nepřály, aby právě teď přišla reprezentační pauza. V nevýhodě každopádně byla hlavně Slavia, která poslala své hráče do různých reprezentací, třeba Malicka Dioufa až do Senegalu.

Navíc jí kvůli trestům chyběli dva klíčoví hráči – David Douděra kvůli čtyřem žlutým kartám a Oscar Dorley za červenou. Tu dostal za nesportovní hlavičku v derby pražských „S“ do sparťana Albiona Rrahmaniho.

V sestavě ho nahradil reprezentant do 21 let Filip Prebsl, na pravé obraně naskočila pozdní koupě z Belgie Simon Michez. A druhý zmíněný zažil povedený debut od první minuty. Ale k tomu až později.

Začalo se totiž z obou stran opatrně, prvních deset minut nabídlo jen nebezpečný závar domácích, ze kterého nakonec nic nebylo. Pak následovaly tři drobné šance Slavie, dvakrát ale selhal Christos Zafeiris a jednou Tomáš Chorý.

Ve 20. minutě už hostující sektor slavil, po výborné práci Malicka Dioufa udeřil Michez. A jen chvíli nato se jejich spolupráce opakovala, tentokrát ale mladý Kamerunec těsně minul.

Na druhé straně sympaticky vypálil Slovák Sebastian Nebyla, nepříjemnou střelu ale dokázal zastavit Antonín Kinský. Jinak každopádně hrozil hlavně hostující tým, další velkou šanci zahodil hlavou Zafeiris.

Dvě slušné šance měl v první půli ještě Ondřej Lingr, s oběma však naložil špatně. Sešívaní tak o půli vedli 1:0.

Po výměně stran se začalo v pomalejším tempu, postupně aktivitu převzal Jablonec a hlavně Bienvenue Kamakinana, své šance však do úspěšného finále nedovedl. A tak trestal favorit, když po parádní práci Provoda skóroval Lingr.

Jablonec se přesto rychle oklepal, Vachtang Čanturišvili krásnou trefou vymetl levou šibenici. A ten samý hráč měl opět z dálky na noze druhý zásah, tentokrát však Kinský úspěšně zasáhl.

Jablonec měl na bod, situaci čtyři na dva ale zazdil Matěj Polidar. Poté těsně minul i na druhé straně Chorý, velkou příležitost pak ale zahodil i Jablonec, který tak svůj tlak ve vyrovnání už nevyužil.

Slavia tak na čele tabulky po jednom dni znovu odskočila Spartě na rozdíl šesti bodů.

Zdroj: O2 TV Sport